Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Amerykański gigant rolniczy planuje współpracę ze spółką z grupy Boruta-Zachem
Amerykański gigant rolniczy planuje współpracę ze spółką z grupy Boruta-Zachem

Boruta-Zachem S.A. – grupa rozwijająca ekologiczne i biotechnologiczne rozwiązania, wraz ze spółką zależną InventionBio, rozpoczyna współpracę z Perdue Agribusiness LLC – wiodącą amerykańską firmą rolniczą. Wspólne działania mają dotyczyć wykorzystania w międzynarodowym przemyśle eko-produktów spółki i pionierskiej technologii biorafinacji. Obecnie trwają negocjację ws. potencjalnej sprzedaży licencji technologii i know-how bądź stworzenia z amerykańskim partnerem podmiotu joint venture.

 

Perdue Agribusiness LLC jest spółką wchodzącą w skład dużego amerykańskiego koncernu Perdue Farms, którego działalność w zakresie przemysłu rolno-spożywczego cieszy się ponad stuletnią tradycją, zatrudniającego ponad 20 tys. osób. Przedsiębiorstwo pozyskuje, sprzedaje i przetwarza towary rolne, w tym zboża, nasiona oleiste, mieszanki paszowe i specjalne oleje z nasion do celów spożywczych i przemysłowych. Perdue oferuje technologię, która ma pozytywny wpływ na produkcję rolną i wydajność, stabilność ekonomiczną producentów oraz zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Dostarcza także elastyczne i przyszłościowe rozwiązania dla swoich klientów w zakresie rolnictwa ekologicznego. Koncern jest jednym z największych dostawców żywności bez GMO, w tym rzepaku typu HEAR (olej produkowany z tego rzepaku ma niską zawartość kwasu erukowego). Perdue Farms w roku obrotowym 2018/2019 osiągnął przychody na poziomie 7,3 mld USD.

– Nawiązanie współpracy z jednym z topowych amerykańskich koncernów rolnych to dla nas dowód na unikalność i atrakcyjność technologii opracowywanej przez zespół InventionBio. Jednocześnie to ogromna szansa na rozwój oferty i zwiększenie skali działalności na globalnym rynku agrobiotechnologii, którego wartość w tym roku szacowana jest na ponad 30 mld USD. Pozytywne rozwinięcie współpracy skutkowałoby pierwszą sprzedaną licencją technologii InventionBio, co dodatkowo zwiększyłoby potencjał spółki. Tylko w tym roku od stycznia do lipca wartość produktów sprzedanych przez biotechnologiczną spółkę wyniosła 9 mln zł, a zysk netto 3,5 mln zł – mówi Marcin Pawlikowski, Wiceprezes Zarządu Boruta-Zachem S.A.

InventionBio jest właścicielem przełomowej technologii wykorzystywanej w biorafinerii, która oparta jest na procesie biotransformacji biomasy rolniczej z wykorzystaniem przeznaczonych na ten cel mikroorganizmów. Spółka w procesie biorafinacji pozyskuje m.in. biosurfaktanty i lewan, wykorzystywane w przemyśle kosmetyczno-chemicznym oraz inne związki o właściwościach prozdrowotnych do zastosowania w żywności i paszach dla zwierząt. Technologia spółki jest przyjazna dla środowiska, niskoemisyjna, energooszczędna i bezodpadowa. InventionBio to firma z wysokim potencjałem na bycie największą w Polsce biorafinerią.

Źródła

Fot. <a href="https://www.freepik.com/photos/food">Food photo created by jcomp - www.freepik.com</a>

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter