Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Ardigen wdroży system laboratoryjny dla Dr Irena Eris
Ardigen, bioinformatyczna spółka-córka giełdowej Selvity, zrealizuje pełne wdrożenie systemu informatycznego klasy LIMS w Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris. Dostarczony system STARLIMS usprawni zarządzanie informacją laboratoryjną i wpłynie na poprawę efektywności funkcjonowania laboratorium, m.in. dzięki automatyzacji pracy.

 

Umowę wdrożeniową poprzedziło wprowadzenie wersji pilotażowej systemu. Wdrożenie obejmie swoim zakresem badania półproduktów i wyrobów gotowych, jak również badania opakowań i surowców. Dodatkowo – dla przyspieszenia codziennej komunikacji – prace obejmą również integrację z zewnętrznym systemem ERP i aparaturą kontrolno-pomiarową.

- System STARLIMS – poprzez integrację z systemami funkcjonującymi w firmie, m.in. z systemem M3  klasy ERP – pozwoli nam na automatyzację naszej codziennej pracy, a co za tym idzie uproszczenie procesów w laboratorium oraz kompleksowy nadzór nad nimi. Istotnym dla nas walorem systemu STARLIMS jest jego intuicyjność oraz przejrzysty interfejs przy bardzo dużych możliwościach i bogatej funkcjonalności - powiedziała Ewa Nowacka, Szef Działu Zarządzania Jakością Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris Sp. z o.o.

- Jesteśmy dumni z faktu, że na podjętą przez Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris decyzję miał wpływ kompetentny zespół konsultantów Ardigen. Jesteśmy zaszczyceni, że Ardigen przyczyni się do rozwoju jednej z największych rodzimych firm kosmetycznych. Jestem jednocześnie przekonany, że dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w systemie STARLIMS, które zostały specjalnie stworzone na potrzeby tego wdrożenia, firma jeszcze bardziej umocni swoją pozycję na rynku – mówi Sebastian Kwaśny, Wiceprezes Zarządu Ardigen S.A.

Ardigen dostarcza najbardziej zaawansowane rozwiązania w obszarze profesjonalnej obsługi informatycznej i bioinformatycznej laboratoriów. Firma ma w swoim portfolio dziesiątki wdrożeń w Polsce i Europie Zachodniej, m.in. Francji i Wielkiej Brytanii. Dysponuje unikalnym w skali Europy Środkowo-Wschodniej zespołem ekspertów z międzynarodowym doświadczeniem i znajomością procesów zachodzących w nowoczesnych laboratoriach. Ardigen rozwija nowe usługi w obszarze integracji i przetwarzania dużych zbiorów danych i tworzenia oprogramowania na zamówienie. Firma pracuje nad rozwiązaniami informatycznymi, które będą stanowiły istotne wsparcie dla medycyny spersonalizowanej, szczególnie w obszarze onkologii. Jej ambicją jest osiągnięcie pozycji globalnego lidera w tych obszarach działalności.

W Polsce spółka posiada wyłączność na wdrażanie systemu STARLIMS. W najbliższym czasie firma planuje podpisanie kilku nowych umów wdrożeniowych z wiodącymi w swoich branżach firmami. System STARLIMS został do tej pory wdrożony u ponad 1 100 klientów na całym świecie. Znalazł zastosowanie w wielu branżach, m.in. kosmetycznej, chemicznej, petrochemicznej, wydobywczej, spożywczej, farmaceutycznej, medycznej, kryminalistycznej.

Źródła

Informacja prasowa, Kraków, 17.12.2015 r. 

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter