Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Boruta-Zachem i InventionBio rozpoczęły negocjacje ze szwajcarskim funduszem private equity
Boruta-Zachem i InventionBio rozpoczęły negocjacje  ze szwajcarskim funduszem private equit

Boruta-Zachem S.A. – grupa rozwijająca ekologiczne i biotechnologiczne rozwiązania – wraz ze spółka zależną InventionBio, podpisały umowę o poufności z szwajcarskim funduszem inwestycyjnym Elbrus Capital Management. Podpisanie umowy rozpoczyna etap negocjacji w sprawie potencjalnej inwestycji funduszu private equity – bezpośredniego zakupu istniejących akcji Boruty-Zachem lub udziałów InventionBio.

 

 

– Bardzo się cieszymy, że naszą spółką interesują się nie tylko duże koncerny zainteresowane współpracą operacyjną jak Perdue Agribusiness, ale także duże podmioty inwestycyjne. Jest to potwierdzenie atrakcyjności obranej drogi rozwoju dla całej grupy Boruta-Zachem. Rozważamy wyłącznie opcje zbycia części posiadanych akcji na rynku giełdowym, aby dać możliwość dołączenia do grona akcjonariuszy nowym, silnym podmiotom, które swoją obecnością wzmocniłyby akcjonariat spółki. Emisja nowych akcji Boruta Zachem w celu objęcia ich przez Elbrus Capital nie jest brana przez nas pod uwagę – mówi Marcin Pawlikowski, Wiceprezes Zarządu Boruta-Zachem S.A.

Elbrus Capital Management to niezależny szwajcarski fundusz działający w zakresie instytucjonalnych inwestycji kapitałowych z siedzibą w Genewie, z doświadczeniem na rynku akcji sięgającym 1998 r. Flagowym funduszem firmy jest The Elbrus Fund, uruchomiony w 2006 r., który stosuje unikalne podejście do zarządzania zmiennością w procesie inwestycyjnym, umożliwiając globalnym inwestorom uzyskanie atrakcyjnego profilu ryzyka i zwrotu na wschodzących europejskich rynkach akcji (Polska, Ukraina, Turcja, Rosja). – Posiadanie w akcjonariacie spółki funduszu private equity dodatkowo umocniłoby postrzeganie naszej grupy jako pioniera innowacyjnych rozwiązań agro-biotechnologicznych w Polsce – dodaje Marcin Pawlikowski.

Boruta Zachem w minionym tygodniu poinformowała o rozpoczęciu współpracy z jednym z największych koncernów agrarnych z USA. Amerykanów z firmy Perdue Agribusiness interesuje zastosowanie technologii biorafineracji śruty rzepakowej w produkcji dodatków paszowych. W ramach wstępnych badań Perdue Agribusiness wysłała do Polski próbki własnych surowców do inżynierów z InventionBio, w celu ich zbadania pod kątem zastosowania technologii rafinacji biomasy do przerobu takich substancji. Pozytywny wynik całego procesu badań otworzy nowe możliwości spółce na sprzedaż licencji na wykorzystanie technologii i stworzenie joint venture, którego przychody ze wspólnego projektu sięgnęłyby nawet 60 mln zł.

Źródła

Fot. https://www.freepik.com/free-photo/business-team-present-professional-investor-working-new-startup-project-finance-meeting_1211594.htm#page=1&query=investor&position=42

KOMENTARZE
Newsletter