Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Coraz bliżej do Bioinnovation & ScanBalt Forum 2013
Wielkimi krokami zbliża się 7. edycja konferencji Bioinnovation International Summit połączonej z międzynarodowym spotkaniem członków organizacji ScanBalt Forum. Wydarzenie które skupi naukowców i ośrodki badawcze z regionu Morza Bałtyckiego pod wspólną nazwą Bioinnovation & ScanBalt Forum 2013 odbędzie się w dniach 16-18 października w Gdańsku.

 

Konferencja adresowana jest do młodych ambitnych naukowców, wynalazców szukających inwestorów dla swoich pomysłów, firm z sektora biotechnologicznego i nauk o życiu oraz wszystkich tych, którzy zainteresowani są nowościami w polskiej i światowej nauce. Udział w konferencji jest więc niepowtarzalną szansą wymiany doświadczeń i zdobycia nowej wiedzy, jak i niezwykłą okazją nawiązania współpracy na styku biznesu i nauk w dziedzinie Life Science. W bieżącym roku głównymi tematami będą:

 

- prezentacja najnowszych trendów w naukach z obszaru LifeScience,

- promocja flagowych projektów i grantów Unii Europejskiej,

- możliwości wsparcia młodych naukowców i doktorantów,

- łączenie środowisk naukowych i biznesowych.

 

Gościem specjalnym tegorocznego Bioinnovation & ScanBalt Forum został Charles Cantor, obecnie dyrektor w amerykańskim koncernie Sequenom Inc., autor pierwszego na świecie podręcznika do genomiki zatytułowanego „Genomics: The Science and Technology of the Human Genome Project.” oraz konsultant szesnastu firm biotechnologicznych. Wcześniej profesor Charles Cantor pracował na Uniwersytecie Bostońskim, Uniwersytecie Columbia i Uniwersytecie Kalifornijskim, Berkeley. Podczas tegorocznej konferencji poprowadzi on wykład pt. „Noninvasive Personalized Genomics”.

Kolejnym wybitnym gościem będzie Grzegorz Bulaj, profesor chemii medycznej na Wydziale Farmacji Uniwersytetu w Utah. Profesor Bulaj w swoich bieżących pracach badawczych skupia się na innowacyjnych terapiach służących leczeniu zaburzeń neurologicznych. Jego aktualne badania dotyczą związków opartych o neuropeptydy, które są obecnie w fazie przygotowania do badań klinicznych w celu leczenia padaczki i bólów neuropatycznych. Bardzo ciekawym projektem prowadzonym przez profesora jest również praca nad rozwojem terapeutycznej gry wideo pomagającej zwalczyć objawy depresji towarzyszące dzieciom chorym na raka. Specjalnie dla wszystkich uczestników konferencji przygotował on wykład zatytułowany „Developing Technologies to Improve Self-management of Symptoms and Medication Adherence in Chronic Diseases”.

Ponadto wykładowcami jesiennego Forum organizowanego w Gdańsku będą znamienici wykładowcy z Polski i Europy, a także przedstawiciele firm farmaceutycznych oraz biotechnologicznych.

Aby osiągnąć wyznaczone cele podjęta została szeroka współpraca. Organizatorami Forum 2013 w Gdańsku zostali Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, ScanBalt fmbh, PRO SCIENCE Polska sp. z o.o. ,Fundacja CTT Synergy oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego InvestGDA.

Po raz kolejny partnerem wydarzenia zostało Miasto Gdańsk, które silnie wspiera inicjatywy rozwoju i promocji innowacyjnych projektów. „Gdańsk od zawsze był domem wielkich wynalazców, takich jak Daniel Gabriel Faranheit. Dziś kontynuujemy te tradycje między innymi poprzez wsparcie takich wydarzeń jak BioInnovation & ScanBalt Forum 2013” powiedział Paweł Adamowicz – Prezydent Miasta Gdańska. W organizację i promocję wydarzenia równie mocno zaangażowany jest Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Złotym Partnerem Medialnym jest firma Biocom AG, wydawca między innymi European Biotechnology News Journal, który będzie promował wydarzenie poza granicami Polski. Sponsorami wydarzenia będą natomiast m.in. firma ZEISS oraz Fundacja JWP, wspierająca kreatywnych przedsiębiorców i wynalazców w zakresie ochrony prawnej ich innowacyjnych przedsięwzięć.

Specjalnie dla uczestników konferencji zorganizowane zostały profesjonalne warsztaty „Writing successful scientific papers”, „Effective management of the scientific team” oraz “Patent research - a valuable source of knowledge for scientists and entrepreneurs” prowadzone przez firmy o uznanej renomie: Trans-Lite, PM Experts i Fundację JWP. Prezentowane będą również projekty współfinansowane przez Unię Europejską, a także sposoby i perspektywy pozyskiwania finansowania dla badań naukowych.

Rejestracja na Bioinnovation & ScanBalt Forum 2013 otwarta jest do 30 września 2013 roku. Dla zainteresowanych wzięciem udziału w Sesji Posterowej  ostatecznym terminem nadsyłania tytułów i abstraktów jest 15 września 2013.

Zapraszamy na stronę konferencji: www.bioinnovation.pl

 

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter