Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
EUCYS 2015 ruszyła kolejna edycja!
Magdalena Zając, 15.08.2014 , Tagi: EUCYS, konkursy
EUCYS 2015 ruszyła kolejna edycja!
EUCYS (EU Contest for Young Scientists) to konkurs poświęcony młodym badaczom. Organizowany od 25 lat przez Komisję Europejską, cieszy się popularnością wśród nastoletnich naukowców. Każdy, urodzony pomiędzy 30 września 1994 a 1 września 2001 roku, może wziąć udział i walczyć prestiżowe nagrody.

Od czego zacząć?

Ciekawy pomysł stanowi klucz do sukcesu. Konkurencja jest duża, każdy kraj biorący udział w Konkursie typuje tylko trzy najlepsze prace badawcze. W Polsce, wyłonieniem najlepszych z najlepszych zajmuje się Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci, który organizuje Konkurs Prac Młodych Naukowców.

 

Dla kogo?

Konkurs dedykowany jest młodym, pełnym pasji badaczom (uczniom i studentom) realizującym własne projekty badawcze w dziedzinach takich jak nauki społeczne bądź ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze czy z obszaru techniki. Osobom, w wieku od 14 - 21 lat, które badania zrealizują zanim podejmą naukę na wyższej uczelni. Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych naukowców oraz zainteresowanie młodych Europejczyków do działalności naukowej. Na najwybitniejszych czeka wiele nagród w tym możliwość odbycia stażu we wiodących ośrodkach badawczych w całej Europie.

 

Nie przegap!

Tegoroczny finał odbędzie się w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim w dniach w dniach 19 – 24 września. Termin nadsyłania oryginalnych prac do kolejnej edycji EUCYS 2015 mija 31 października 2014 roku. Reprezentacja Polaków może pochwalić się zdobyciem 22 nagród głównych oraz dodatkowych na przełomie 19 lat partycypacji w Konkursie. Oby tak dalej! Bardziej szczegółowe informacje oraz regulamin Konkursu można znaleźć na stronie http://fundusz.org/konkurs

Źródła

http://eucys.pl/index.php/eucys-2014/

KOMENTARZE
Newsletter