Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Giełdowy debiut Synektik SA
Giełdowy debiut Synektik SA
Po ponad trzech latach obrotu na rynku NewConnect, firma Synektik SA zadebiutowała na rynku Giełdy Papierów Wartościowych. Jest to już 20. spółka, która w tym roku pociągnęła za sznur giełdowego dzwonu.

Firma Synektik działa na rynku NewConnect od 2011 roku. 14 października spółka wyemitowała swoje pierwsze akcje na Rynku Głównym GPW. Jest to już 8. w tym roku awans firmy.

Jak mówi dla portalu biotechnologia.pl prezes spółki Cezary Kozanecki, wstąpienie na NewConnect było determinowane możliwością późniejszego przeniesienia na rynek główny polskiej giełdy. - Środki pozyskane z ofert prywatnych na NewConnect umożliwiły nam wybudowanie i uruchomienie warszawskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz zakładu produkcyjnego radiofarmaceutyków – dodaje prezes Zarządu Synektik SA.

Swą siłę spółka upatruje głównie w medycynie obrazowej i nuklearnej. W  Synektik mają nadzieję, że inwestorzy z GPW zaufają im podobnie jak ci  z NewConnect.

Firma  prowadzi działalność  w obszarze usług i sprzętu medycznego. Zajmuje  się sprzedażą i serwisem urządzeń, testami rtg, a także produkcją radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce nowotworów. W tym roku, 24 kwietnia, spółka otworzyła Centrum Badawczo-Rozwojowe na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Naukowcy mają pracować tam nad radioznacznikami, izotopami promieniotwórczymi wykorzystywanymi przy ocenie stanu czynnościowego poszczególnych narządów.

KOMENTARZE
Newsletter