Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Konferencja Biznes w Genach III już 29 czerwca

W najbliższy wtorek 29 czerwca o godz. 13:00 rusza trzecia edycja konferencji Biznes w Genach. Tak, jak w poprzednich latach, nie zabraknie ciekawych tematów, merytorycznej dyskusji oraz przedstawicieli najgorętszych spółek z sektora LifeScience. Wydarzenie odbędzie się online, a współorganizowane jest przez agencję Strict Minds, Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz portale StockWatch.pl i Biotechnologia.pl

 

 

W najnowszej odsłonie konferencji rozmowy będą się toczyć wokół technologii i ich wpływu na sektor LifeScience, w tym polską ochronę zdrowia. Przedstawiciele branży, świata nauki i biznesu, dyskutować będą o wyzwaniach, przed jakimi stanie społeczeństwo w dobie postpandemii i cyfryzacji usług medycznych. – Koronawirus wymusił ogromne przyspieszenie cyfryzacji w wielu dziedzinach życia, również w ochronie zdrowia. To, co normalnie zadziałoby się w Polsce w przeciągu 5-7 lat, dzieje się na naszych oczach. I nie mam tu na myśli wyłącznie postępu technologicznego, ale również zmiany społeczne, które przez technologie zostały wymuszone. Nie każdy za nimi nadąża, dlatego uważam, że firmy powinny rozwiązać problem wykluczenia cyfrowego, by z ich usług korzystała jak najszersza grupa odbiorców – komentuje Sylwia Borowska, manager Strict Minds.

Jeden z paneli dedykowany będzie stricte zagadnieniom giełdowym. Analitycy i eksperci od rynków finansowych ocenią, czy biotechnologiczne spółki zyskały na pandemii, czy obok gamingu staną się branżą napędzającą warszawską giełdę już na stałe. – Pandemia skierowała zainteresowanie inwestorów w stronę spółek biotechnologicznych i co ciekawe – nie tylko tych bezpośrednio związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, ale również tych związanych z szeroko pojętą ochroną zdrowia. Jednak to przede wszystkim te pierwsze zanotowały spektakularne wzrosty w poprzednim roku – ocenia dyrektor Działu Rynku Pierwotnego GPW Maciej Bombol. – Pandemia uświadomiła również, jak ważny w skali globalnej jest sektor ochrony zdrowia, co spowodowało wzrost finansowania B+R w tym obszarze. Jestem przekonany, że wiodące polskie spółki biotechnologiczne mogą wnieść istotny wkład w rozwój globalnego sektora LifeScience w najbliższych latach. Dlatego konferencja będzie dobrą okazją dla analityków i inwestorów, by mogli przekonać się, jak innowacyjne są polskie spółki biotechnologiczne – dodaje.

Dotychczas w ramach konferencji odbyły się już czaty inwestorskie spółek Medicofarma Biotech oraz Bioceltix. Zapraszamy na kolejne. Przed nami spotkania z przedstawicielami Ryvu Therapeutics,  Selvity, Urteste i Prodromusa. – Tym razem poza konferencją online z panelami dyskusyjnymi organizujemy również indywidualne prezentacje spółek i czaty inwestorskie z ich przedstawicielami. Dzięki temu inwestorzy będą mogli poznać różne modele biznesowe, a także wysłuchać dyskusji na temat największych wyzwań, przed którymi stoją firmy z branży. Nie zabraknie różnych punktów widzenia, ponieważ w projekcie biorą udział zarówno duże spółki giełdowe z kapitalizacją liczoną w setkach milionów złotych, jak i mniejsze, które z pomocą inwestorów chcą zrealizować swoje ambitne plany biznesowe i zadebiutować na giełdzie w niedalekiej przyszłości – zapowiada Łukasz Konopko, prezes portalu StockWatch.pl.

Do udziału w konferencji zostały zaproszone znane polskie spółki biotech i medtech, takie jak Mofema, Prodromus, Medicofarma Biotech czy Imagene.me. Wydarzenie uzyskało patronat Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, GovTech, PARP, Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. – Prawie półtora roku od wybuchu pandemii widzimy, jak poradził sobie z nią rynek biotechnologiczny i LifeScience w ogóle. Mimo kłopotów, które przeżywała każda branża, jak. np. opóźnienie dostaw czy konieczność reorganizacji pracy, B+R zyskało bardzo wiele. Okazało się, że wdrożenie nowych preparatów dzięki korzystaniu z technologii może odbywać się dużo szybciej. Ponadto, samo ustawodawstwo dopuściło taką możliwość. To oczywiście przekłada się na jeszcze szybsze wdrażanie innowacji w zakresie zdrowia, a to – na szybszy zwrot dla inwestorów. Biotechnologia staje się wobec tego jeszcze bardziej ekscytująca, a jej możliwości wręcz nieograniczone – ocenia Adam Zalewski, redaktor naczelny portalu Biotechnologia.pl.

Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Transmisja online odbędzie się na Facebooku organizatorów oraz na dedykowanych podstronach StockWatch.pl i GPW.pl. Wszelkie szczegóły i potrzebne linki znajdziecie tutaj. Dodatkowo, panele prowadzone przez Adama Zalewskiego będą po zakończeniu spotkania dostępne na kanale YouTube Bio-Tech Media. Zapraszamy do oglądania!

KOMENTARZE
Newsletter