Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Praktycy dla praktyków: Termo-blok z wytrząsarką (Thermomixer)
Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników laboratoryjnych, na portalu Biotechnologia.pl, w ramach cyklu „Praktycy dla praktyków: testy sprzętu laboratoryjnego” publikujemy informacje o najnowszych testach sprzętu laboratoryjnego, które przygotowali pracownicy laboratoryjni specjalnie dla portalu Laborant.pl. Testy są opracowywane niezależnie od producenta, zawierają informacje dotyczące zastosowania, łatwości użytkowania, jak również konserwacji, utrzymania oraz obsługi posprzedażowej.

Tym razem prezentujemy test Termo-bloku z wytrząsarką. sprzet stosowany jest do wytrząsania i mieszania próbek, w tym: reakcji enzymatycznych (np. trawienia restrykcyjnego, inkubacji w zadanych temperaturach 4-99° C, ligacji), jak również denaturacji DNA/RNA, transformacji bakterii metodą heat shock. Za pomocą urządzenia możliwe jest również rozmrażanie/podgrzewanie lub chłodzenie próbek, a także ich suszenie po oczyszczaniu etanolem. Sprzęt stosowany jest w standardowych warunkach laboratoryjnych (standardowa temperatura i wilgotność). 

Charakteryzuje się szerokim zakresem temperatur pracy oraz wysoką dokładnością pomiaru temperatury. Posiada możliwość aktywnego ogrzewania i chłodzenia od 13°C poniżej temperatury pokojowej do 99°C, jak równieżć regulowania prędkości mieszania od 300 do 1500 obrotów na minutę w łagodnym lub intensywnym trybie. Testowany model posiada opcję zapisania programu inkubacji (składającego się z 2 inkubacji, np. 2 różne temperatury).  Zaprogramowana inkubacja startuje natychmiast lub po osiągnięciu zadanej temperatury. Zawiera również funkcję ShortMix do szybkich mieszanek, jak również możliwość mieszania interwałowego. 

 

Sprzętjest bezpieczny w uzytkowaniu, posiada izolację termiczną (dla ergonomii obsługi), co zapobiega poparzeniu się. Automatyczne rozpoznawanie termobloków zapewnia prawidłowe ustawienie zakresu prędkości i temperatury dla każdego bloku.

 

Dalsza część opisu sprzętu dostępna POD TYM ADRESEM

 

Źródła

laborant.pl

KOMENTARZE
Newsletter