Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Projekt Bocian ma szanse na suckes! Każdy może go wspomóc!
Niespełna 3 lata temu na łamach portalu Biotechnologia.pl ukazał się wywiad z Patrycją Wizińską – doktorantką na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, zaangażowaną w działalność firmy Biotteam – grupy entuzjastów nauk biomedycznych, realizujących ciekawe pomysły oparte na nowych technologiach. Jednym z przedsięwzięć, w które zaangażował się Biotteam był „Projekt Bocian” – pani Patrycja została jego koordynatorem. Dziś opracowany w ramach Projektu Bocian prototyp nowoczesnego urządzenia telemedycznego do zdalnej diagnostyki dobrostanu płodu ma realną szansę na komercjalizację. Problemem jednak są pieniądze.

 

Projekt Bocian ma na celu stworzenie telemedycznego, łatwego w obsłudze urządzenia, które umożliwiłoby nieinwazyjną, bezpieczną diagnostykę dobrostanu płodu możliwą do wykonania przez każdą kobietę w ciąży, w warunkach pozaszpitalnych.

Unikatowość tego pomysłu polega na innowatorskim połączeniu nowoczesnego kardiotokografu z urządzeniem mobilnym np. smartfonem, przesyłającym dane od pacjentki do lekarza, który zdalnie wykonałby analizę zapisu.

Rozwój innowacyjnej, mobilnej technologii telemedycznej umożliwiającej monitorowanie dobrostanu płodu w warunkach domowych podniesienie poziom bezpieczeństwa i komfort samopoczucia kobiet w ciąży i umożliwi szerszą profilaktykę prawidłowego rozwoju płodu.

Misją naszego przedsięwzięcia jest zadbanie o bezpieczeństwo i komfort kobiet ciężarnych, oraz sprawienie aby nowoczesna technologia służyła ochronie zdrowia i życia. Chcemy zapewnić dostęp do kontrolnych badań monitorujących funkcje życia matki oraz dziecka, co może w istotny sposób przyczynić się do ograniczenia umieralności dzieci w okresie ciąży – opowiadała nam 3 lata temu pani Patrycja.

Projekt Bocian walczy obecnie o wsparcie finansowe na portalu polakpotrafi.pl. Potrzeba dokładnie 38 tys. złotych aby Bocian mógł przejść w finalną fazę realizacji. Jednak decyzję o wsparciu Projektu należy podjąć jak najszybciej ponieważ do końca zbiórki pozostało raptem 11 dni!

Projekt zostanie ufundowany tylko wtedy jeśli do 11:10 26.01.2014 otrzyma co najmniej 38000 zł wsparcia.

Dlaczego Zespół Projektowy zdecydował się na crowdfunding?  – Wielokrotnie próbowaliśmy uzyskać środki w różnych programach unijnych – niestety innowacyjność na takim poziomie niesie – zdaniem osób dysponującymi takimi środkami – zbyt duże ryzyko niepowodzenia....w końcu taki produkt i usługa nie istnieją na świecie! A my wierzymy, że moglibyśmy wykonać je jako pierwsi! – mówią członkowie Zespołu Projektowego.

 

Każdy może pomóc! Liczy się każda złotówka!

 

http://polakpotrafi.pl/projekt/projekt-bocian

 

 

 

 

KOMENTARZE
Newsletter