Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Softblue notuje rekordowy kwartał
Do ponad 5,9 mln zł wzrosła sprzedaż Softblue po trzech kwartałach bieżącego roku. To o ponad 134% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Bydgoska spółka zanotowała najlepszy kwartał w historii. To dobry prognostyk przed spodziewanym jeszcze w tym roku debiutem spółki na NewConnect.

 

Softblue to innowacyjna spółka komercjalizująca badania i projekty naukowe, lider branży niszowych technologii, firma łącząca i wspierająca działania biznesowo-naukowe, obecna na rynku od 2003 r. Świadczy usługi z zakresu doradztwa gospodarczo-biznesowego, pozyskiwania kapitału (dotacji i dofinansowań) oraz projektuje systemy informatyczne. Jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej. Od 2013 r. prowadzi Dział Badań i Rozwoju, który skupia się na trzech obszarach: biotechnologii, teleinformatyce i programowaniu. Koncentruje się aktualnie na komercjalizowaniu badań i idei własnych oraz wsparciu i współpracy w tym zakresie z naukowcami i innowacyjnymi przedsiębiorstwami. 

 

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 2,96 mln zł (wzrost o 93%), Softblue wypracował w III kw. 2015 r. 0,82 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o 283%). Zysk netto wyniósł w omawianym okresie 0,66 mln zł (wzrost o 210%). Jeszcze bardziej imponująco wyglądają wyniki spółki narastająco. Sprzedaż bydgoskiej firmy zwiększyła się na koniec września do 5,9 mln zł (wzrost o 134%), zysk operacyjny do 1,41 mln zł, a zysk netto do 1,14 mln zł.  

 

Dynamicznie rozwijamy wszystkie nasze trzy filary działalności, czyli produkcje oprogramowania, usługi konsultingowe oraz badania i rozwój, co ma wymierny wpływ na wyniki finansowe spółki. Na koniec trzeciego kwartału posiadaliśmy ponad 11,4 mln zł środków pieniężnych, co oznacza wzrost o 10,5 mln zł. To efekt bieżącej działalności i wpływów z emisji prywatnej. Środki te przeznaczymy na inwestycje w nasze innowacyjne przedsięwzięcia takie jak Softheart – do badania serca w widmach niesłyszalnych czy Forestdron – bezzałogowy pojazd latający z czujnikami do zadań specjalnych m.in. monitorowania lasów  – podkreśla Michał Kierul, prezes zarządu Softblue S.A.

 

W ramach oferty prywatnej bydgoska spółka pozyskała 10 mln zł. Nowi akcjonariusze objęli 22,55% akcji Softblue. Wycenę spółki przez rynek ma umożliwić weście firmy na rynek NewConnect. – Ostatnie miesiące to dla nas ciężka praca nad wzrostem biznesu co ma pozytywne odzwierciedlenie w wynikach finansowych i pozyskanym wsparciu. Właśnie otrzymaliśmy informację, że wraz z partnerem, Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 2, dostaliśmy rekomendacje do dofinansowania dla projektu pn. „Zaprojektowanie i konstrukcja rodziny bezzałogowych statków latających o specjalnym przeznaczeniu”, a jest to niemal 14,4 mln zł. W związku z ilością zadań do wykonania termin debiutu trochę się nam opóźnił, ale mam nadzieję, że uda nam się jeszcze przed Świętami –  zapowiada Michał Kierul.

Źródła

Informacja prasowa Softblue

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter