Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Spółka z Grupy InfoSCAN ma 1,6 mln zł na prace nad Holterem EKG
cardio.link spółka zależna firmy telemedycznej InfoSCAN pozyskała 1,6 mln zł w ofercie prywatnej na prace nad innowacyjnym Holterem EKG, monitorującym rytm serca. W przyszłym roku urządzenie ma trafić na rynek, a sama firma odpowiedzialna za projekt zadebiutuje na NewConnect

Holter EKG ma w pierwszym kwartale 2018 r. trafić już do testów w ośrodkach naukowych. Samo urządzenie wraz z system telemedycznym znacząco skróci czas pracy lekarzy przy opisach EKG. Pacjenci i środowisko medyczne odnajdą w nim również dodatkowe funkcjonalności, dotąd niedostępne na rynku.

Spółka szacuje, że proces certyfikacji urządzenia zakończy się w pierwszej połowie przyszłego roku, a komercjalizacji na rynku polskim finalnej wersja Holtera EKG rozpocznie się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2018 r. W kolejnym etapie urządzenie zadebiutuje na rynkach zagranicznych.

cardio.link został założony w sierpniu tego roku i działalność operacyjną rozpoczął dwa miesiące temu. Bazuje na doświadczeniach i wcześniejszych pracach InfoSCAN w tym zakresie. Dzięki pozyskanemu kapitałowi projekt zostanie udoskonalony, zoptymalizowany i odświeżony. Równolegle z procesem udoskonalania urządzenia, będą trwały prace nad platformą teleinformatyczną umożliwiającą zarządzanie badaniami przez kliniki oraz lekarzy.

– Doświadczenie zespołu InfoSCAN w zakresie telemetrii pozwoliło na stworzenie fundamentów dla prac nad Holterem EKG. Zasoby Grupy w ostatnich dwóch latach dotąd koncentrowały się na rozwoju naszego flagowego projektu związanego ze zdalną diagnostyką bezdechu sennego i jego ekspansji na rynku USA. Powołanie dedykowanej spółki dla projektu Holter EKG dało nam możliwość na pozyskanie zasobów i dalsze prace nad przedsięwzięciem. Chcemy, aby cardio.link wzbogacił środowisko medyczne o nowe urządzenie do monitoringu pracy serca, zarówno z przewagami po stronie technologicznej, jak i cenowej – uważa Miłosz Jamroży, Prezes cardio.link.

KOMENTARZE
Newsletter