Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
W Lublinie odbył się XIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej
Kamil Maciąg, 02.06.2014 , Tagi: ptmn, PET, radiologia, konferencja
W dniach 28-30 maja 2014 roku Lublin stał się miejscem wymiany wiedzy z zakresu medycyny nuklearnej. Podczas XIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej polscy naukowcy mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięcia w branży, a także wysłuchać zaproszonych gości zagranicznych.

Podczas XIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej doszło do spotkania znanych osobistości z dziedziny radiologii i zaawansowanych technologii obrazowania. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładu dr Minne van der Haak z Holandii pt.: Biograph mMR: Innovative MR/PET Clinical and Research Platform. Oprócz tego zostały przygotowane warsztaty radiologiczne dla lekarzy medycyny nuklearnej z zakresu tomografii komputerowej jamy brzusznej, serca, mózgowia, płuc, a także podstaw rezonansu magnetycznego.

 

Wśród sesji tematycznych znaczący udział miała tematyka PET (=pozytonowo emisyjna tomografia komputerowa) i jej główne zastosowania w dziedzinie onkologii, a także terapie radioizotopowe, pediatria, endokrynologia, radio-farmacja, radiokardiologia, a także zagadnienie fizyki w medycynie nuklearnej.

 

Dyskutowano również o nowych perspektywach rozwoju medycyny nuklearnej w Polsce oraz dokonano przeglądu najlepszych prac badawczych polskich autorów publikujących w Nuclear Medicine Review w latach 2011-2013. Wśród prezentowanych prac wręczono nagrody za I, II i III miejsce.

Podczas wydarzenia oprócz, warsztatów, prezentacji ustnych, posterów, dyskusji i konkursów odbyło się zebranie członków Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej. W trakcie jego trwania dokonano wyboru nowych władz Towarzystwa. Była to również świetna okazja do podsumowania działalności oraz ustalenie przyszłego zakresu działalności.

 

Głównymi organizatorami wydarzenia był zespół z Zakładu Medycyny Nuklearnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod kierownictwem dr hab. Beaty Chrapko w ramach swojego członkostwa w Polskim Towarzystwie Medycyny Nuklearnej przy współpracy z firmą PHIN Consulting Sp. z o. o. Wydarzenie odbyło się w budynku Targów Lublin, uznawanego za Centrum Wystawiennicze Wschodniej Polski. Oprócz wielu atrakcji naukowych uczestnicy mieli możliwość zintegrowania się i odprężenia po intensywnych obradach podczas występu lubelskiego zespołu rockowego - Budki Suflera. Zapewne była to jedna z ostatnich okazji, aby usłyszeć zespół na żywo, gdyż wraz z końcem bieżącego roku planowane jest definitywne rozwiązanie zespołu.

 

Wydarzenie to było nie lada atrakcją dla osób związanych z branżą medyczną, a zwłaszcza wszelkiego rodzaju technikami obrazowania. Dzięki takim spotkaniom i wymianie doświadczenia możliwy jest ciągły postęp w tej dziedzinie skutkujący wdrażaniem i upowszechnianiem metod diagnostyki i leczenia do powszechnego użytku.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter