Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Warsaw Genomics realizuje testy w kierunku SARS-CoV-2
Warsaw Genomics realizuje testy w kierunku SARS-CoV-2

Priorytetem, jako lekarzy i diagnostów tworzących Warsaw Genomics, jest pomoc w zabezpieczeniu palących potrzeb systemu ochrony zdrowia i umożliwienie realizacji testów diagnostycznych szpitalom, placówkom medycznym i wszystkim podmiotom, które od pewnego czasu nieustannie zmagają się z pandemią koronawirusa w Polsce.

Już od 20 marca br. firma realizuje do 1000 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby w swoich laboratoriach. Wszystkie testy wykonywane są metodami molekularnymi rekomendowanymi przez WHO (RT-PCR w czasie rzeczywistym). Szpitale i placówki medyczne mogą bezpłatnie zlecać badania do laboratoriów Warsaw Genomics. Pierwsze testy już zostały wykonane. 

Sprawne i niezwłoczne rozpoczęcie realizacji badań diagnostycznych możliwe było dzięki współpracy z resortem zdrowia, ale także dzięki zaangażowaniu i efektywnej współpracy z firmami reprezentującymi różne sektory gospodarki. Oddolnie zainicjowana została tym samym Koalicja Firm wspierających walkę z koronawirusem w Polsce. Przeznaczając środki na zakup testów, już kilka firm m.in. PKO BP, Deloitte, Trecom, Tar Heel Capital – Private Equity, ANG Spółdzielnia w wymierny i znaczący sposób wsparło polskie szpitale i placówki medyczne.

Na ten moment Warsaw Genomics realizuje testy molekularne na potrzeby szpitali, placówek medycznych i podmiotów będących na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Jeśli pula możliwych do realizacji badań w danym dniu pozwoli na realizację dodatkowych badań dla firm, które wsparły Warsaw Genomics od początku – będą realizowane również te badania.

KOMENTARZE
Newsletter