Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zagwarantuj sobie ogólnopolski rozgłos wygrywając konkurs na najlepszy studencki start-up
Do dnia 3 marca można zgłaszać swoje kandydatury na konkurs − najlepszy studencki start-up Odkrycie Rynku 2014. Jest to inicjatywa programu Drogowskazy Kariery, który zwycięzcom gwarantuje promocję w ogólnopolskich mediach.

W tym roku po raz pierwszy rusza konkurs na najlepszy studencki start-up Odkrycie Rynku 2014, który jest organizowany w ramach programu Drogowskazy Kariery.

Pomysł na konkurs powstał pod wpływem obserwacji sytuacji na rynku pracy. Przez lata, organizując program Drogowskazy Kariery, naszym głównym celem była pomoc studentom w rozwoju osobistym i przygotowanie ich do pracy zawodowej. Jednak obserwując wysokie bezrobocie wśród absolwentów uczelni wyższych postanowiliśmy zwrócić większą uwagę na własną inicjatywę i wyróżnić osoby młode, które prowadzą nietypową i dobrze prosperującą działalność gospodarczą – mówi Ewa Czeremużyńska, Dyrektor ds. Konkursu.

Misją konkursu jest wypromowanie najciekawszych inicjatyw podjętych przez przedsiębiorcze, młode osoby, a także pokazanie studentom, w jaki sposób można prowadzić dobrze funkcjonujący biznes.

Firmy, które są poszukiwane w tej edycji konkursu powinny spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim, muszą wyróżniać się na rynku, zatrudniać osoby młode, zwiększać swoje udziały w trakcie prowadzenia działalności, aktywnie poszukiwać różnych, nowych sposobów finansowania, a także oferować produkty ciekawe, będące odpowiedzią na zapotrzebowanie klienta.

Pomimo iż jest to dopiero pierwsza edycja Konkursu, liczba zgłoszeń z całej Polski jest duża. Tematyka zgłoszeń jest bardzo różnorodna, ale jeszcze nie ma zgłoszenia z dziedziny life science. Mamy nadzieję, że się jakieś pojawią. Jesteśmy otwarci na propozycje – dodaje Ewa Czeremużyńska

Oceny Inicjatyw dokona jury składające się z niezależnych ekspertów. W pierwszym etapie konkursu wyłonionych zostanie 6 najlepiej ocenionych firm, wyróżniających się na tle innych. Drugi etap będzie polegał zaś, na opracowaniu przez nie materiału promocyjnego opisującego obecną działalność, plany na najbliższe lata, a także zalety prowadzenia własnego biznesu.

Co ciekawe, wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali Finałowej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Nagroda, chociaż nie pieniężna, jest bardzo cenna. Stanowi ją promocja w ogólnopolskich mediach, które są patronami konkursu.

Zgłoszenia można nadsyłać do 3 marca, zatem jest jeszcze czas, aby dać sobie szansę na wypromowanie własnej firmy.

Drogowskazy Kariery powstały dzięki Niezależnemu Zrzeszeniu Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Program ten ściśle wiąże się z karierą i rynkiem pracy, a idea jego powstania zrodzona została w 2007 roku. Jest przeznaczony dla studentów, którzy jeszcze nie do końca umieją odnaleźć odpowiednią dla siebie ścieżkę w życiu zawodowym.

Drogowskazy Kariery współpracują z wieloma uczelniami, a tegoroczny projekt odbędzie się aż w 10 polskich miastach. Zainteresowani studenci mogą wziąć udział w różnego typu szkoleniach i warsztatach dzięki zaangażowaniu członków NZS oraz ich partnerom ogólnopolskim.

Źródła

http://www.pi.gov.pl/PARP/chapter_86197.asp?soid=15648E3AFF2C4F2AA425D9EBC73784CD

http://www.drogowskazykariery.pl/

 

KOMENTARZE
Newsletter