Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zdobądź pracę na BioForum!
Redakcja portalu, 09.12.2015 , Tagi: bioforum, mabion
Ile razy wysyłałeś CV? Ile razy otrzymywałeś odpowiedź? Ile razy dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Ile razy zaoferowano Ci wymarzoną pracę? Gdybyś odpowiedział na pytania, okazałoby się, że podane liczby znacząco różnią się od siebie. A jeśli można skrócić tę drogę i rozpocząć ją od momentu rozmowy kwalifikacyjnej? BioForum 2016 stwarza taką możliwość!

 

Strefa JobHunting miała premierę podczas XIV edycji eventu, gdzie spotkała się z dużym zainteresowaniem (zarówno uczestników, jak i rekrutujących). Firmy przeprowadzały rekrutacje na różne stanowiska, a część ofert pracy nie była ogłaszana nigdzie poza strefą JobHunting. Należy podkreślić wysoką efektywność rozmów kwalifikacyjnych przeprowadzanych w trakcie BioForum (zarówno w kwestii praktyk, jak i pełnowymiarowej pracy). Podczas edycji BioForum 2016, Mabion S.A. będzie ponownie jednym z rekruterów! W poprzedniej edycji firma zatrudniła trzy osoby, w Dziale Wytwarzania oraz Dziale Badań i Rozwoju Spółki.

 

 

W podjęciu słusznej decyzji o uczestnictwie w przyszłorocznej edycji powinna pomóc rozmowa z Panią Julitą Balcerek, Zastępcą Dyrektora ds. Operacyjnych i Naukowych oraz Kierownikiem Działu Badań i Rozwoju :

Monika Gabas: W jaki sposób BioForum może przyczynić się do zwiększenia szans zatrudnienia i dlaczego szukacie tu Państwo talentów? 

Julita Balcerek: Podczas targów BioForum studenci i absolwenci studiów biotechnologii i pochodnych kierunków mają niepowtarzalną okazję poznania polskich firm biotechnologicznych i farmaceutycznych. Uczestnictwo w targach umożliwia bezpośredni kontakt z przedstawicielami tych firm.

Krótka rozmowa i prezentacja swojej osoby to unikatowa szansa na pomyślne rozpatrzenie kandydatury w kategorii przyszłego pracownika.

Firma Mabion rekrutuje pracowników już od 8 lat, każdorazowo stawiając na kilkuetapowy proces, w który zaangażowani są pracownicy Mabion. Pierwszym etapem jest przegląd i wybór kandydatów na podstawie przesłanego przez nich CV i listu motywacyjnego. Nierzadko po analizie dokumentów kandydata pojawiają się pytania lub nieścisłości, które rozwiać można dopiero podczas trzeciego etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej. Niestety nie wszystkim kandydatom udaje się do tego etapu zakwalifikować. Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firmy podczas targów daje właśnie taką możliwość.

Podczas ostatnich targów organizatorzy stworzyli specjalny panel wywiadów pracodawców (firm biotechnologicznych, farmaceutycznych i innych) ze studentami i absolwentami zainteresowanymi pracą w danej firmie.

Zainteresowanie tego typu sposobem na rekrutację spotkało się z dużym zainteresowaniem w przypadku firmy Mabion. W wyniku przeprowadzonych rozmów do zespołu Spółki dołączyło troje absolwentów uczelni wrocławskich i poznańskich.

W mojej ocenie w takie przedsięwzięcia angażują się przede wszystkim Ci studenci czy absolwenci, którzy są zorientowani na cel i którzy potrafią się w pełni zaangażować w postawione przed nimi zadanie. Na takich kandydatów do pracy czekam i zaoferuję swój czas każdemu kto będzie szczerze zainteresowany współpracą z firmą Mabion.

Monika Gabas: Kim są i czym zajmują się osoby zatrudnione podczas BioForum 2015?

Julita Balcerek: W wyniku przeprowadzonych podczas targów BioForum rozmów kwalifikacyjnych do zespołu Spółki Mabion dołączyło troje absolwentów uczelni wrocławskich i poznańskich.

Dział Wytwarzania oraz Dział Badań i Rozwoju Spółki zyskał trzy osoby: otwarte na nowe wyzwania naukowe, ambitne, zaangażowane, zorientowane na swój rozwój oraz realizację celów Spółki. Już dziś osiągają sukcesy i stanowią duże wsparcie dla zespołów, do których trafiły.

Czas poświęcony na rozmowę rekrutacyjną podczas targów, następnie propozycja pracy oraz kompozycja i plan indywidualnego panelu szkoleń w pierwszych miesiącach pracy może stanowić wyjątkową inwestycję. Wierzymy, że tym właśnie będzie w przypadku uczestników Bioforum 2015, którzy stali się pracownikami Spółki Mabion.

 

Dla najmłodszej – zarówno wiekiem jak i stażem – grupy uczestników BioForum, organizatorzy zaplanowali również seminaria i panele dyskusyjne, odpowiadające na ich zainteresowania i potrzeby. Jakie są branżowe trendy, jakie umiejętności zaprocentują na początku kariery zawodowej, jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Prelekcje poprowadzą praktycy – branżowe autorytety. Ponadto, studenci będą mieli możliwość uczestnictwa we wszystkich wykładach w trakcie konferencji.

Pakiet Student to odpowiedź na potrzeby tej najmniej licznej – choć równie ważnej, co pozostały – grupy uczestników BioForum. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorom zależy na tym, by w konferencji uczestniczyli wyłącznie najbardziej zmotywowani, kreatywni i pasjonujący się swoim kierunkiem studenci. To właśnie takich ludzi szukają pracodawcy, a BioForum jest dla nich pierwszym filtrem selekcyjnym.

Uczestnictwo w BioForum jest płatne, a koszt pakietu Student wynosi 100 euro. Aktualnie uczestnicy mają szansę skorzystać z 30% zniżki! Organizatorzy podpowiadają, że źródeł finansowania (lub dofinansowania) można poszukiwać u władz wydziałów lub uczelni. Studenci zainteresowani uczestnictwem w BioForum 2016 mogą przedstawić swój pomysł organizacjom studenckim, ABK czy opiekunowi roku, by wspólnie pozyskać dofinansowanie z uczelni.

Źródła

Materiały pozyskane od organizatorów BioForum 2016. 

Test przygotowany przez Monikę Gabas. 

KOMENTARZE
Newsletter