Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Znamy Honorową Radę Naukową BioForum 2018
Redakcja portalu, 26.09.2017 , Tagi: bioforum
Organizatorzy BioForum nie marnują czasu i pełną parą pracują nad 17. edycją, która odbędzie się w dniach 23-24 maja 2018 r. w Łodzi. W ostatnich dniach opublikowany został skład Honorowej Rady Naukowej, której jedną z głównych ról będzie praca nad naukowym programem BioFoum oraz wsparcie w panelu dla naukowców – Elevator Speech.

 

 

Sylwetki naukowców wchodzących w skład Rady przedstawiają się następująco:

Prof. Tomasz Ciach – ekspert z dziedziny nanotechnologii. Profesor Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, kierownik działu biotechnologii i inżynierii bioprocesowej. Ponadto jest założycielem i Członkiem Zarządu NanoGroup S.A., w skład której wchodzą takie start-upy, jak: NanoVelos, NanoSanguis czy NanoThea.

Prof. Maciej Żylicz – zajmuje się biologią molekularną białek szoku termicznego. Do roku 2016 był kierownikiem Zakładu Biologii Molekularnej w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Obecnie jest Prezesem Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Dr Michael Czekajlo – dyrektor medyczny w Centrum Symulacji w Hunter Holmes McGuire VA Medical Center, w Richmind. Jest profesorem klinicznym w Departamencie Anestezjologii na VCU, USA, przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Symulacji Medycznej oraz profesorem wizytującym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Dr Tomasz Mroczkowski – autor książki pt. The New Players in Life Science Innovation: Best Practices in R&D from Around the World. Profesor wydziału International Business w Kogod School of Business at American University w Waszyngtonie. Dr Mroczkowski gościnnie wykładał na uniwersytetach we Francji, Japonii, Indiach, Niemczech, Anglii oraz Polsce.

Skład Honorowej Rady Naukowej nie jest jeszcze zamknięty. Aby być na bieżąco zapraszamy do śledzenia strony internetowej wydarzenia.

KOMENTARZE
Newsletter