Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Adamed rozwija się w Azji. Certyfikacja pierwszej w Wietnamie strefy do produkcji leków High Potent
Adamed rozwija się w Azji. Certyfikacja pierwszej w Wietnamie strefy do produkcji leków Hig

2 kwietnia br. polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed zakończyła sukcesem proces certyfikacji pierwszej w Wietnamie strefy do produkcji leków High Potent (HP) w formach stałych. Strefa ta działa w zakładzie produkcyjnym w Binh Duong koło Sajgonu. To kolejny krok milowy w ekspansji międzynarodowej Adamedu, a także umożliwienie pacjentom z krajów Azji i Pacyfiku szerszego dostępu do nowoczesnych metod leczenia.

 

 

Adamed od 2017 r. jest właścicielem jednej z najszybciej rozwijających się wietnamskich firm farmaceutycznych – Davipharm i nieustannie inwestuje w jej rozwój. Do tej pory Adamed przeznaczył 10 mln dol. m.in. na transfer innowacji technologicznych oraz unowocześnienie standardów produkcyjnych. Wszystko to, by móc odpowiadać na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny. Dziś Davipharm to piąta co do wielkości wietnamska firma farmaceutyczna na rynku leków Rx i pierwsza w kraju, która posiada certyfikowaną strefę leków High Potent (HP) w formach stałych, tj. kapsułkach twardych, tabletkach i tabletkach powlekanych do produkcji m.in. wysokiej jakości leków onkologicznych.

– Strefa HP w Davipharm to nasza odpowiedź na potrzeby wietnamskich pacjentów i nasz wkład w lokalną gospodarkę. Wytwarzając krajowe produkty HP, w tym leki onkologiczne, zwiększamy rolę krajowych producentów leków w optymalizacji budżetu państwa, poprawiamy bezpieczeństwo lekowe pacjentów oraz zapewniamy leki na szereg najczęstszych chorób w Wietnamie – powiedział Michał Wieczorek, CEO Davipharm, podczas uroczystego otwarcia strefy, która odbyła się 16 kwietnia br. w obecności Ambasadora RP w Hanoi, Pana Wojciecha Gerwela, przedstawicieli wietnamskich władz, instytutów i uczelni, Europejskiej Izby Handlowej (EuroCham) w Wietnamie oraz mediów.

Obecnie 8 na 10 osób w Wietnamie umiera z powodu chorób niezakaźnych, w tym na nowotwory. Dlatego właśnie Davipharm jako pierwszy krajowy producent leków został partnerem Ministerstwa Zdrowia w zapobieganiu, wczesnym wykrywaniu i leczeniu niezakaźnych chorób w Wietnamie. Portfolio Davipharm zawiera obecnie 28 leków HP, w tym leki onkologiczne. Firma jest w stanie wyprodukować 500 mln jednostek leków HP, przy czym całkowita wydajność fabryki wynosi 1,8 mld jednostek rocznie

 

Dwa filary Adamedu – ekspansja i innowacyjność

Wietnamska inwestycja Adamedu to kolejny krok w ekspansji międzynarodowej firmy w regionie. Adamed to także 9 przedstawicielstw zagranicznych – w Hiszpanii, Rosji, Włoszech, Wietnamie, Kazachstanie, Uzbekistanie oraz na Ukrainie, w Czechach i na Słowacji. W 2019 r. firma nabyła pakiet udziałów włoskiej spółki Ecupharma, działającej w obszarze neuropsychiatrii oraz urologii, a także zawarła z nią partnerstwo strategiczne, które ma wspierać rozwój Adamedu na rynku włoskim w kardiologii. Produkty firmy, dostępne w kilkudziesięciu krajach, na 6 kontynentach, kojarzone są z najwyższą jakością oraz innowacyjnością. Prace badawczo-rozwojowe Adamed rozpoczął w 2001 r. – dziś firma posiada prawie 200 patentów w większości krajów świata i należy do grona największych polskich innowatorów pod względem zgłoszonych wniosków patentowych.

Źródła

Fot. Adamed

KOMENTARZE
Newsletter