Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Lek Adamedu wspomoże leczenie koronawirusa!
Lek Adamedu wspomoże leczenie koronawirusa!

Do produktu leczniczego ARECHIN, produkowanego przez Adamed, dodano nowe wskazanie terapeutyczne – leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami, m.in. SARS-CoV-2. W Polsce mamy obecnie 93 potwierdzone przypadki zachorowania, 2 osoby zmarły. Na świecie zachorowało ponad 154 tys. osób.

 

 

 

Adamed podaje, że 13 marca br. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał pozytywną decyzję w sprawie zmiany do pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla produktu leczniczego ARECHIN (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki, polegającą na dodaniu nowego wskazania terapeutycznego: „Leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2” oraz związanego z nim dawkowania produktu leczniczego. Uzasadnienie zostało oparte na analizie dotychczas opublikowanych danych klinicznych.

Produkt jest wytwarzany w zakładach produkcyjnych Adamed Pharma w Polsce i będzie dostępny dla pacjentów wymagających leczenia tym produktem. Adamed Pharma zabezpieczyła zapas produktu na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych. Produkt będzie dystrybuowany do pacjentów zgodnie z dyspozycjami Ministra Zdrowia.

Źródła

adamed.com

Fot. https://pixabay.com/pl/photos/mikrobiologia-laboratorium-dna-6974451/

KOMENTARZE
Newsletter