Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Szykują się zwolnienia grupowe w Polpharmie
Szykują się zwolnienia grupowe w Polpharmie

Polpharma szykuje się do zwolnień grupowych. Firma należąca do Jerzego Staraka poinformowała pracowników, że do końca roku planuje zwolnić grupowo 250 osób. Przedstawiciele Polpharmy zapewniają, że redukcja nie obejmie produkcji leków.

 

 

 

Polpharma zatrudnia w Polsce 4,5 tys. pracowników. Jak informuje Puls Biznesu zwolnienia grupowe mają dotyczyć 250 osób (m.in. pracowników biurowych). Zwolnienia odpowiadają na potrzebę dostosowania się do nowej rzeczywistości rynkowej. Według Pulsu Biznesu zmienić mogą się zakresy ról poszczególnych pracowników, a stanowiska, które nie mieszczą się w docelowym modelu biznesowym, zostaną zlikwidowane. Magdalena Rzeszotalska, Corporate Communications and CSR Director w Polpharmie, wyjaśnia, że firma chce przeprowadzić cały proces transparentnie, na warunkach korzystnych dla pracowników, w zgodzie z regulacjami prawnymi i w dialogu ze stroną społeczną. Zwolnienia – jak deklaruje Polpharma – nie obejmą jej podstawowej działalności, czyli produkcji leków.

Polpharma powstała w 1935 r. Jej właścicielem jest biznesmen Jerzy Starak, którego majątek wyceniany jest na 9,6 mld zł.

Źródła

pb.pl

businessinsider.com.pl

Fot. https://www.freepik.com/free-photo/employer-giving-dismissal-notice-young-woman_4013241.htm#query=dismissal&position=2

KOMENTARZE
Newsletter