Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Vabun ma list intencyjny w sprawie połączenia z Cosma Cannabis
Vabun ma list intencyjny w sprawie połączenia z Cosma Cannabis

Vabun S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, zawarła list intencyjny z Cosma Cannabis Sp. z o.o. dot. połączenia obu spółek. Cosma Cannabis działa na rynku konopnych produktów farmaceutycznych, suplementów oraz medycznej marihuany.

 

 

 

Vabun S.A. podpisała z Cosma Cannabis Sp. z o.o. list intencyjny, zgodnie z którym spółki rozpoczęły negocjacje w sprawie połączenia. Planowanym sposobem połączenia jest połączenie przez przejęcie, tj. przez przeniesienie całego majątku Cosma Cannabis Sp. z o.o. (spółka przejmowana) na Vabun S.A. (spółka przejmująca), w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Cosma Cannabis Sp. z o.o. akcji Vabun S.A. Główną przesłanką podjętej decyzji o przygotowaniu procesu połączenia jest przekonanie zarządów obu spółek, że po połączeniu powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w bardzo dynamicznie rozwijającej się branży zarówno konopi włóknistych, jak i medycznych. Strony uzgodniły, że do 20 kwietnia 2021 r. zawarte zostanie między nimi porozumienie w sprawie ustalenia podstawowych warunków transakcji (term sheet).

– Rozpoczęcie negocjacji w sprawie potencjalnego połączenia z Cosma Cannabis to dla nas bardzo ważne zdarzenie. Branża konopi włóknistych oraz medycznych będzie z pewnością dynamicznie rosła w nadchodzących latach, więc możliwa fuzja pozwoli spółce wejść w nowy obszar biznesowy, przed którym stoją bardzo dobre perspektywy. Możliwość wykorzystania obecności Vabun S.A. na rynku publicznym to spora wartość dodana w całej transakcji. Obecnie będziemy pracowali wspólnie z zarządem Cosma Cannabis nad przygotowaniem term sheet – podkreśla Łukasz Górski, prezes zarządu Vabun S.A. – Połączenie z Vabun oznacza dla nas ułatwiony dostęp do kapitału giełdowego, co pozwala na przyspieszony rozwój naszych polskich produktów na rynku europejskim. Nasz zespół to grupa profesjonalnych managerów, którzy chcą szeroko współpracować z rynkiem kapitałowym i medycznym, dzieląc się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami – dodaje Ilirian Osmanaj, wiceprezes zarządu Cosma Cannabis Sp. z o.o.

Cosma Cannabis Sp. z o.o. została stworzona w odpowiedzi na potrzeby rynku konopnych produktów farmaceutycznych, suplementów diety oraz medycznej marihuany. Tworzy ją multidyscyplinarny zespół specjalistów o uzupełniających się kompetencjach biznesowych. W skład zespołu założycielskiego wchodzą m.in. Przemysław Lahuta, Remigiusz Czerniej, Piotr Stępniewski oraz Łukasz Kręski. Cosma Cannabis zajmuje się dystrybucją produktów konopnych na rynku Unii Europejskiej w obszarze aptecznym i farmaceutycznym, konopnych sklepów specjalistycznych oraz sklepów zielarskich. Warto podkreślić, iż współzałożycielami Cosma Cannabis Sp. z o.o. są Ilirian Osmanaj – były Zarządzający z Grupy Neuca oraz Piotr Stępniewski i Łukasz Kręski – założyciele międzynarodowego serwisu eCommerce www.eSky.pl oraz innych projektów biznesowych zarówno produkcyjnych, jak i dystrybucji B2B, które odniosły sukces. Spółka Cosma Cannabis wprowadza obecnie na rynek innowacyjne i atrakcyjne dla konsumentów funkcjonalne olejki konopne, ziele konopi włóknistych bogate w CBG oraz CBD, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno farmaceutów, jak i klientów aptek.

Zarząd Vabun S.A. podjął w lutym br. decyzję w sprawie wyboru opcji strategicznej, polegającej na sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Vabun poprzez wydzielenie jej ze struktur i sprzedaży na rzecz podmiotu trzeciego powiązanego lub nie powiązanego z Vabun, a następnie połączeniu Vabun z innym podmiotem działającym w innej, bardziej perspektywicznej branży. Vabun S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect od czerwca 2018 r.

KOMENTARZE
Newsletter