Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

Impact'21 [EDYCJA WIOSENNA]
Data rozpoczęcia:
2021-05-12
Data zakończenia:
2021-05-13
Organizator:
Fundacja Impact
Miejsce
Warszawa/online

W tym roku Impact rozpocznie wiosenny sezon konferencyjny w formule hybrydowej: pierwsze wydarzenie odbędzie się 12 i 13 maja.

Obecna sytuacja epidemiologiczna nie jest powodem do optymizmu, jednak kryzys wymaga prowadzenia rozmów i wypracowywania metod jego zażegnania. Impact stawia czoła temu wyzwaniu i stara się wypełniać swoją misję pomimo niełatwej dla całego społeczeństwa sytuacji. W tym roku Impact inauguruje sezon konferencją w formule hybrydowej: publiczność zgromadzona będzie na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz money.pl, a także na platformie Impact.

Wydarzenia Fundacji Impact znane są z nowatorskiego podejścia do dyskusji: tradycyjna formuła długich debat panelowych została zastąpiona krótkimi, dynamicznymi wystąpieniami. Poruszane podczas kongresów kwestie ukierunkowane są na przyszłość i analizę dokonujących się zmian. Wizytówką Impactu jest również ponadprzeciętna liczba gości z zagranicy.

W pierwszej w tym roku konferencji Impact, poza przedstawicielami polskiego rządu, najważniejszych urzędów oraz firm w naszym kraju, swoją obecność potwierdzili już:

* Nathalie Brzezinski, Head of Strategy Klarna,

* Nancy VanDycke, Bank Światowy,

* Peter Carlsson, Northvolt,

* Adrius Mikalauskas, Barbora.

W hybrydowej edycji wiosennej zaplanowanych jest 13 ścieżek tematycznych:

* Digital Future,

* Finance,

* E-commerce,

* Blockchain & Digital Assets,

* Energy,

* Mobility,

* Green Economy,

* Urban Next,

* Health,

* Sport,

* Art,

* Women Empowerment,

* Event Marketing Future Forecast.

Prym wieść będzie transformacja energetyczna, Krajowy Plan Odbudowy, rozwój lokalnego e-commerce oraz perspektywy sektora bankowego i ekspansja cyfrowej bankowości. Nie zabraknie tematów związanych z transformacją systemu ochrony zdrowia, rozwojem rynku kryptowalut oraz cyberbezpieczeństwem.

Na wiosenną edycję zespół Impact zaplanował ścieżkę będącą nowością na polskim rynku, Women Empowerment, traktującą o problemie dyskryminacji kobiet w życiu zawodowym, finansowym i w otoczeniu biznesowym. Dedykowana tej problematyce ścieżka ma być pierwszym krokiem do odpowiedzenia na od dawna dyskutowany w branży mediowo-konferencyjnej problem nieobecności kobiet na debatach i w mediach. Ścieżka od początku zyskała popularność, co utwierdziło nas w przekonaniu, że odpowiada na realne zapotrzebowanie rozmowy o przeciwdziałaniu marginalizacji kobiet. Specjalnie dla tej ścieżki wprowadziliśmy funkcję ambasadorów, których zadaniem jest pokazanie, że kwestia dyskryminacji kobiet nie jest jedynie problemem samych dyskryminowanych, ale dotyczy całego społeczeństwa i całego życia gospodarczego. Naszymi ambasadorami zostali już Marek Tejchman, wicenaczelny Dziennika Gazety Prawnej, Daniel Rząsa, naczelny platformy dyskusji 300Gospodarka oraz Piotr Arak, dyrektor zarządzający Polskim Instytutem Ekonomicznym.

Newsletter