Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA „Biotechnologia niejedno ma imię”
Data rozpoczęcia:
2021-11-27
Data zakończenia:
2021-11-27
Organizator:
Koło Naukowe Studentów Biotechnologii OPERON Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
Miejsce
Online

 

IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA „Biotechnologia niejedno ma imię”, organizowana przez Koło Naukowe Studentów Biotechnologii OPERON Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, odbędzie się 27 listopada 2021 r., o godzinie 9:00. Konferencja jest bezpłatna, odbędzie się na platformie ZOOM oraz będzie transmitowana na Facebooku.

 

Wykład inauguracyjny pt. „Jak działają terapeutyczne mRNA i jak je ulepszyć za pomocą modyfikacji chemicznych?” wygłosi dr hab. Joanna Kowalska z Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład rozpoczynający sesję „Lepsze życie z biotechnologią” wygłosi dr hab. Anna Woźniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu („Nanomateriały do potencjalnych zastosowań w biomedycynie”). Sesję „Biotechnologia eksperymentalna” rozpocznie wykład dr. hab. inż. Piotra Pawlaka pt. „With a littlehelp from my friends…, czyli o grze zespołowej w kształtowaniu potencjału rozwojowego oocytów i zarodków in vitro”.

 

Konferencja „Biotechnologia niejedno ma imię” ma na celu przedstawienie biotechnologii jako interdyscyplinarnej nauki mającej różnorodne zastosowanie w gospodarce. Konferencja ta stanowić będzie niepowtarzalną okazję do zaprezentowania się studentów biotechnologii z polskich uczelni wyższych, a także innych kierunków, gdzie elementy biotechnologii znajdują zastosowanie. Na konferencję zostali również zaproszeni wykładowcy z różnych uczelni wyższych i pracownicy instytucji naukowych.

Newsletter