Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Farmacja

5. Forum Nowoczesnej Diabetologii
Data rozpoczęcia:
2022-12-02
Data zakończenia:
2022-12-03
Organizator:
Grupa casusBTL
Miejsce
Poznań

Forum to nie tylko konferencja i warsztaty – to przede wszystkim cykliczny program edukacyjny dla diabetologów i członków zespołów terapeutycznych, który odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2022 r. w Poznaniu. Podczas wydarzenia przeprowadzony będzie również konkurs na najbardziej innowacyjny projekt/produkt, wspierający samokontrolę pacjentów z cukrzycą, prezentowany w ramach Diabetes Innovations Day.

5. Forum Nowoczesnej Diabetologii to wyjątkowe przedsięwzięcie, gdzie w jednym miejscu spotyka się grono największych autorytetów środowiska diabetologicznego, lekarzy praktyków oraz firm, start-upów i instytutów, realizujących zaawansowane technologicznie prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami, służącymi ostatecznie codziennej pracy lekarzy i zdrowiu pacjentów. Z jednej strony jest to miejsce prezentacji nowości, z drugiej – okazja do rozpoczęcia dyskusji na temat szans i zagrożeń dla różnorodnych koncepcji na innowacyjne produkty bądź usługi, które w niedalekiej przyszłości będą wykorzystywane w praktyce. Jest to zatem przestrzeń dla przedsiębiorstw i innych instytucji, specjalizujących się w nowoczesnych rozwiązaniach w kontroli i leczeniu cukrzycy, aby zaprezentować je w działaniu i jednocześnie skonfrontować z wymaganiami środowiska diabetologów.

– Spotykamy się w gronie diabetologów i członków zespołów terapeutycznych, pogłębiając naszą wiedzę i umiejętności praktyczne. Tegorocznym motywem przewodnim naszego spotkania będzie „Certyfikat Umiejętności w Nowoczesnych Terapiach Cukrzycy”. Dynamiczny postęp w diabetologii przynosi nowe doniesienia naukowe i rozwiązania technologiczne, wspomagające diagnostykę, leczenie cukrzycy i edukację. Czas pandemii unaocznił nam wszystkim, jak ogromnym potencjałem dysponujemy w rozwiązaniach telemedycznych. Chcemy, by postęp technologiczny w leczeniu cukrzycy nabierał dalej rozpędu, a Forum Nowoczesnej Diabetologii było miejscem, gdzie nie tylko rozmawiamy o innowacjach, ale dzielimy się wiedzą praktyczną i dajemy możliwości sprawdzenia własnych umiejętności w nowych rozwiązaniach, które stały się już codzienną praktyką w leczeniu osób z cukrzycą – mówi prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, przewodnicząca komitetu organizacyjnego 5. Forum Nowoczesnej Diabetologii, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Podczas 5. Forum Nowoczesnej Diabetologii odbędą się wykłady, warsztaty i debaty, poświęcone nowoczesnemu leczeniu cukrzycy. W „Strefie Nowych Technologii dla Diabetologii” start-upy, instytuty, uczelnie oraz firmy będą mogły prezentować swoje innowacyjne projekty dla środowiska diabetologicznego. Podczas Diabetes Innovations Day wybrane i nagrodzone zostaną najciekawsze rozwiązania, które w przyszłości skutecznie będą wspierać leczenie cukrzycy.

Newsletter