Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Farmacja

6. Forum Nowoczesnej Diabetologii
Data rozpoczęcia:
2023-11-24
Data zakończenia:
2023-11-25
Organizator:
Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, DiabeTech.life, grupa casusBTL
Miejsce
Poznań

Podczas tegorocznego Forum diabetolodzy i członkowie zespołów terapeutycznych ponownie w ramach cyklicznego programu edukacyjnego będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami wspierającymi samokontrolę i leczenie pacjentów z cukrzycą.

6. Forum Nowoczesnej Diabetologii to wyjątkowe przedsięwzięcie, które cyklicznie gromadzi w jednym miejscu największe autorytety środowiska diabetologicznego, lekarzy praktyków oraz firmy, start-upy i instytuty realizujące zaawansowane technologicznie prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami, służącymi ostatecznie codziennej pracy lekarzy i zdrowiu pacjentów. Wydarzenie jest nie tylko okazją do prezentacji nowości, ale także dyskusji na temat innowacyjnych produktów i usług, które są lub będą wykorzystywane w praktyce. Nowoczesne rozwiązania dotyczące kontroli i leczenia cukrzycy będą prezentowane w działaniu i jednocześnie konfrontowane z wymaganiami środowiska diabetologów. Jest to więc idealna przestrzeń, by każdy zainteresowany mógł edukować się oraz doskonalić umiejętności, a tym samym, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, lepiej i skuteczniej leczyć pacjentów z cukrzycą.

– Kolejny raz spotkamy się w gronie diabetologów i członków zespołów terapeutycznych, by pogłębiać naszą wiedzę i umiejętności praktyczne. Motywem przewodnim tegorocznego Forum będzie hasło: „W pościgu za technologią”. W ramach wykładów i warsztatów zaprezentujemy najnowsze rozwiązania technologiczne wspomagające diagnostykę i leczenie cukrzycy oraz omówimy aktualne doniesienia naukowe. Zachęcamy również w tym roku do zdobywania „Certyfikatu Umiejętności w Nowoczesnych Terapiach Cukrzycy”, który niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem w środowisku medycznym. Mamy nadzieję, że Forum będzie służyło poszerzaniu wiedzy, wymianie informacji, doświadczeń i poglądów, ale też inspirowało do wspólnych działań w podnoszeniu standardów opieki diabetologicznej – mówi prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego 6. Forum Nowoczesnej Diabetologii, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Newsletter