Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BIOTILYS® - ochrona i utrzymanie pięknej skóry
Nasza skóra każdego dnia narażona jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Wahania temperatur, kontakt z środkami chemicznymi, częste mycie, naruszają barierę epidermalną skóry, co skutkuje jej nadmierną wrażliwością, pojawiają się zaczerwienia i świąd. Aby zapobiec ryzyku wystąpienia powyższych objawów, ważna staje się jej ochrona i codzienna pielęgnacja.

BIOTILYS®, dostępny w ofercie firmy COSMETICS PARTNER został stworzony, aby pomóc skórze chronić się przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi i przyspieszyć odbudowę bariery skórnej.

Probiotyki są coraz bardziej cenione w sektorze kosmetologii. Zmniejszają nadwrażliwość skóry i poprawiają możliwości regeneracyjne bariery skórnej.

BIOTILYS® został otrzymany w procesie zoptymalizowanej fermentacji Lactobacillus pentosus z wykorzystaniem nowoczesnej technologii ekologicznej.

Pomiar transepidermalnej utraty wody (TEWL- Transepidermal Water Loss) jest wskaźnikiem homeostazy bariery skórnej. Wzrost TEWL odzwierciedla zaburzenie bariery skórnej, podczas gdy jego spadek przedstawia chronioną i/lub odbudowaną barierę skórną.

Badania in vivo wskazują na znaczącą rolę substancjiBIOTILYS® w regulacji TEWL, zarówno po jednorazowym zastosowaniu jak i w terapii długoterminowej:

1. pomiar TEWL w celu monitorowania natychmiastowej skuteczności: TEWL skóry poddanej działaniu BIOTILYS® uległa 3,5-krotnie zmniejszeniu w porównaniu do skóry poddanej działaniu placebo
2. pomiar TEWL w celu obserwacji stanu funkcji bariery skórnej: Po siedmiu dniach aplikacji BIOTILYS® był zdolny przywrócić 3 razy szybciej funkcje bariery skórnej w porównaniu z placebo  
3. pomiar TEWL w celu przedstawienia utrzymującej się ochrony: BIOTILYS® ogranicza 15-krotnie wzrost TEWL w porównaniu do placebo. Ograniczenie to utrzymywane jest w czasie, pomimo nowych agresywnych czynników zewnętrznych.
4. poprawa uwodnienia skóry, efekt matujący i rozświetlający: Po jednej aplikacji BIOTILYS® poprawia dwukrotnie uwodnienie skóry w porównaniu do placebo. Ta poprawa dochodzi do 6.7-krotnego wzrostu po tygodniu stosowania. Zaledwie po 3 godzinach BIOTILYS® zmniejsza błyszczenie się skóry u 87% ochotników. Po 7 dniach stosowania BIOTILYS® poprawia blask cery u 87% ochotników.

BIOTILYS® znalazł zastosowanie w kosmetykach, mających na celu ochronę i naprawę skóry, rozświetlenie cery oraz w pielęgnacji nawilżającej. Sprawdza się jako składnik preparatów wykorzystywanych przy dysfunkcjach skórnych (stany zapalne, atopia) oraz w codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej i reaktywnej.

 

Ewa Drzazga

Źródła

Artykuł został opracowany przy współpracy z firmą COSMETICS PARTNER.

KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Newsletter