Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Boruta-Zachem planuje przejęcie Laboratorium Naturella
Boruta-Zachem – spółka notowana na NewConnect, działająca w branży chemicznej podpisała list intencyjny w sprawie potencjalnego przejęcia biotechnologicznej firmy oferującej ekologiczne kosmetyki i środki czystości, Laboratorium Naturella. Porozumienie umożliwi rozpoczęcie negocjacji w sprawie szczegółowych warunków umowy. Obie strony chcą zakończyć negocjacje w 2018 r., a wartość transakcji nie przekroczy 1 mln zł.

 

 

Laboratorium Naturella jest właścicielem dwóch specjalistycznych marek przeznaczonych dla produktów zapewniających kompleksową higienę i pielęgnację ciała oraz czystość domu: OnlyBio –obejmującą produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia, a także OnlyEco – oferującą ekologiczne środki czystości. Sieć sprzedaży spółki przyrasta w dynamicznym tempie i składa się ze specjalistycznych sklepów, delikatesów ekologicznych, aptek oraz drogerii.

Firma Laboratorium Naturella jako jedyna w Polsce, a także na świecie wykorzystuje w swoich recepturach biosurfaktynę z rzepaku. Twórcą i właścicielem innowacyjnej technologii wytwarzania biosurfaktyny jest spółka Boruta-Zachem, która udostępniła ten unikalny składnik do wyłącznego stosowania przez Laboratorium Naturella.

– Przejęcie Laboratorium Naturella jest naturalnym krokiem budowy wartości Boruty Zachem. Taki wertykalny rozwój jest bardzo korzystny dla obu stron transakcji. Oceniamy, że atrakcyjne aktywa i rosnące wyniki finansowe biotechnologicznej firmy pozwolą nam na szybki zwrot z inwestycji i pozytywnie wpłyną na wyniki Boruty Zachem – mówi Artur Bielski, prezes Zarządu Boruty-Zachem.

– Laboratorium Naturella od kilku kwartałów dynamicznie się rozwija i notuje coraz lepsze wyniki finansowe. Nadchodzący rok zapowiada się również obiecująco. Jestem pewna, że długofalowy rozwój naszej firmy jest zagwarantowany w strukturach Grupy Boruta Zachem – mówi Ewa Wójcikowska, prezes Zarządu Laboratorium Naturella

Obecnie wyłącznym właścicielem Laboratorium Naturella jest Inventionmed S.A., notowana na NewConnect innowacyjna spółka technologiczna. Boruta-Zachem jest zainteresowana nabyciem wszystkich udziałów w biotechnologicznej firmie o łącznej wartości nominalnej 100.000 zł. Zgodnie z podpisanym porozumieniem cena sprzedaży udziałów nie może być niższa niż cena nominalna powiększona o 10%. Jednocześnie transakcja będzie połączona ze sprzedażą pożyczek od właściciela na rzecz Laboratorium Naturella o łącznej wartości wraz z odsetkami na dzień 29.10.2018 r. wynoszącej 664.427,63 zł.

KOMENTARZE
news

<Maj 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter