Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Enzym Celina Choynowska przejmuje dział kosmetyczny od Fratelli Ricci Poland
Firma Enzym Celina Choynowska została założona w 1991 roku, od początku działała na rynku tekstylnym, oferując enzymy i inne środki chemiczne. Wraz z upływem czasu firma rozszerzyła ofertę o produkty mające zastosowanie na rynku mleczarskim, gorzelanym, a od września 2013 r. – kosmetycznym.

 

Znana we Włoszech rodzinna firma chemiczna Fratelli Ricci, dysponująca oddziałem w Polsce zakończyła działalność na naszym rynku.

Enzym przejął dział kosmetyczny od Fratelli Ricci Poland i obecnie jest dystrybutorem produktów włoskich firm Beauty and Cosmetic and Food i CR&D. Poza szeroką gamą produktów – w szczególności innowacyjnych substancji aktywnych, naturalnych emulgatorów, łagodnych surfaktantów i olejów z zimnego tłoczenia – enzym zapewnia fachowe wsparcie technologiczne.

Oferujemy produkty dostarczane przez dwie powiązane ze sobą firmy - Beauty and Cosmetic and Food i CR&D. Są to zarówno surowce produkowane przez te firmy, jak również produkty przez nie dystrybuowane (np. seria produktów z baobabu). Na życzenie klienta poszukujemy za pośrednictwem Beauty and Cosmetic and Food surowców innych producentów – mówi Pani Celina Choynowska, właścicielka  firmy Enzym.

Na pytanie o nadzieje wiązane z branżą kosmetyczną, Pani Celina Choynowska odpowiada:  Na rynku kosmetycznym jesteśmy od kilku miesięcy, jednak uważamy tę branżę za bardzo perspektywiczną i liczymy na stały wzrost sprzedaży. Oferujemy surowce bardzo dobrej jakości w konkurencyjnych cenach. Ponadto mamy w ofercie unikatowe produkty, w szczególności opatentowane włoskie substancje aktywne oraz serię produktów z baobabu, których handel wspiera kraje afrykańskie zgodnie z zasadą fair trade. Uzupełnieniem oferty są liczne oleje tłoczone na zimno oraz ekstrakty.

KOMENTARZE
Newsletter