Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Facet na zakupach w drogerii. Jak uzupełnić męską kosmetyczkę przed wakacjami i nie zwariować?
Facet na zakupach w drogerii. Jak uzupełnić męską kosmetyczkę przed wakacjami i nie zwariow

Istnieje wiele anegdot na temat mężczyzn na zakupach, którzy nie pałają entuzjazmem do wizyty w sklepie. Jak zatem uzupełnić męską kosmetyczkę przed wakacjami, gdy liczba dostępnych produktów przytłacza, a myśl o wizycie w drogerii może przyprawiać o ból głowy? Wielu pomyśli, że mężczyzna najchętniej wyśle na zakupy partnerkę lub inną zaprzyjaźnioną kobietę, która wśród półek pełnych kosmetyków czuje się jak ryba w wodzie. Otóż nie. Okazuje się, że mężczyźni są coraz bardziej świadomymi konsumentami i wielu z nich wybiera kosmetyki i akcesoria do golenia samodzielnie, zgodnie ze swoimi potrzebami.

 

Badania pokazują, że aż 3/4 Polaków zgadza się, że liczba dostępnych na rynku produktów kosmetycznych może przytłaczać. Wielu konsumentów zmierza w kierunku minimalizmu, kładąc nacisk na trwałość, bezpieczeństwo i funkcjonalność produktów. Ważna dla nich jest prostota, dzięki której można osiągnąć wyjątkową wydajność, praktyczność i jakość. Ponadto, konsumenci oczekują dopasowania produktów do zróżnicowanych potrzeb. Wykazują duże zainteresowanie tymi, które są przeznaczone specjalnie dla wieku (55%), a także płci (40%). Minimalistyczne podejście świetnie sprawdzi się w męskiej kosmetyczce. Panowie regularnie używają kilku produktów oraz akcesoriów i zwykle posiadają ich niezbędną ilość.

Mężczyźni są coraz bardziej świadomymi konsumentami. Badanie  przeprowadzone dla marki Bulldog pokazało, że dla 2/3 panów ważne jest, aby marki oferowały gamę produktów odpowiednią dla zróżnicowanych męskich potrzeb. Wielu z nich zwraca także uwagę na kwestie środowiskowe. Dla 59% istotne jest, aby surowce do produktów, których używają, były pozyskiwane w sposób zrównoważony, z poszanowaniem zasobów naturalnych planety. Prawie połowa, bo 46% mężczyzn, ocenia produkt przez pryzmat wpływu na środowisko i uznaje za istotne, aby ograniczono ilość plastiku, np. przy produkcji maszynek do golenia.

– Współcześni konsumenci najczęściej wiedzą, czego chcą, czytają etykiety i poszukują wartości w produktach. Co więcej, znają dobrze producentów i wiedzą, co sobą reprezentują. To także osoby, które chcą robić wygodne zakupy i oczekują spersonalizowanej oferty. Młodsi mężczyźni odnoszą się do szerszego spektrum typów produktów w kategoriach pielęgnacji twarzy i brody, a golenie jest centralnym punktem szerszego pojęcia dbania o higienę. Wybierając kosmetyki, nie kierują się tym, czego używają kobiety, mają większą wiedzę na temat własnych potrzeb, lubią próbować nowych rzeczy i podążają za trendami. Starsi panowie skupiają się na mniejszej ilości czynności pielęgnacyjnych i produktów – do golenia, po goleniu i kremach. Jednak niezależnie od wieku aż 64% mężczyzn goli się przynajmniej kilka razy w tygodniu i to właśnie golenie stanowi istotny element pielęgnacji – mówi Mateusz Góral z Bulldoga.

Wielu współczesnych mężczyzn wie, czego szuka i co lubi, jednak może gubić się w gąszczu dostępnych produktów. Jakie akcesoria i kosmetyki warto włożyć do kosmetyczki, aby zadbać o dobry wygląd twarzy na wakacjach?

1. Możesz być eko

Gama produktów dla mężczyzn, obejmująca m.in. maszynki do golenia, kosmetyki po goleniu i do mycia oraz codziennej pielęgnacji skóry czy brody, coraz częściej jest ekologiczna. Wszyscy, którzy cenią producentów ograniczających swój wpływ na środowisko, mogą wybierać spośród oferty marek oferujących np. maszynki do golenia z bambusową rączką, która stanowi alternatywę dla plastiku. Warto również zwrócić uwagę na opakowanie stworzone np. z trzciny cukrowej czy plastiku z recyklingu. Jeśli dbasz o losy planety, poszukaj produktów ekologicznych. Jest w czym wybierać.

2. Zacznij od akcesoriów do golenia

Niezależnie, czy regularnie golisz cały zarost, czy jedynie podgalasz brodę, zadbaj o dobrej jakości i skuteczne akcesoria do golenia. Szukając maszynki, zwróć uwagę na elementy, które wpływają na jej trwałość oraz doskonale łączą skuteczność z delikatnością i komfortem użycia. Gładki efekt zagwarantuje pięć oryginalnych stalowych ostrzy. Ruchoma główka wykonana z metalu oraz precyzyjny trymer pozwolą na łatwy dostęp do każdej golonej części twarzy. Specjalny pasek nawilżający, umieszczony nad ostrzami, skutecznie zmniejszy ryzyko podrażnień. Wodoodporny uchwyt, wykonany np. z naturalnego bambusa, przełoży się na trwałość, a wyszukany design sprawi, że maszynka będzie się świetnie prezentować na łazienkowej półce.

3. Nie zapomnij o pielęgnacji po goleniu

Wybierz rodzaj produktu i przeczytaj skład – im prostszy, tym lepiej. Warto poszukać balsamów po goleniu, które łączą w sobie to, co najlepsze z natury ze starannie dobranymi składnikami stworzonymi przez człowieka. Połączenie nauki i natury przekłada się na zrównoważoną produkcję, bez nadmiernej eksploatacji zasobów planety. I oczywiście dobieraj kosmetyki odpowiednie do rodzaju skóry – normalnej, wrażliwej, tłustej czy dojrzałej.

4. Zadbaj o zarost

Jeśli nosisz brodę czy wąsy, pamiętaj o higienie oraz pielęgnacji. Na drogeryjnych półkach znajdziesz wiele produktów, które w tym pomogą, m.in. szampon i odżywkę do brody czy produkty do jej stylizacji i pielęgnacji, takie jak wosk czy balsam. Postaw na prosty skład i sprawdź, czy zapach ci się podoba. Tak dobrane kosmetyki pozwolą na utrzymanie dobrego i zdrowego wyglądu oraz poprawią samopoczucie.

Ponadto, tak skompletowana kosmetyczka sprawi, że patrząc rano w lustro, poczujesz, że zrobiłeś coś dobrego dla siebie i dla świata oraz dokonałeś właściwego wyboru. Natomiast, jeśli wyprawa do drogerii to zbyt duży wysiłek, zawsze można skorzystać z oferty sklepów internetowych.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter