Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Konkurs Strefa Studenta trampoliną do kariery w branży opakowań
Konkurs Strefa Studenta trampoliną do kariery w branży opakowań

Od 9 lat w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations organizowany jest konkurs Strefa Studenta.Dlaczego warto w nim wziąć udział? Na targach spotyka się cała branża. To dla młodych projektantów szansa na zaprezentowanie innowacyjnych pomysłów i nawiązanie pierwszych kontaktów zawodowych.

 

 

Zasady konkursu

Udział może wziąć każdy student, który zaprojektuje i wykona prototyp opakowania bądź etykiety. Do wyboru są trzy kategorie: Szata Graficzna, Funkcjonalność i Forma oraz Wrażenie. Spośród nadesłanych prac Jury wyłoni 15 laureatów, którzy zaprezentują swoje prace na Targach Packaging Innovations. Na targach zostanie wybranych 3 zwycięzców, którzy otrzymają nagrodę pieniężną, a także możliwość promocji swoich projektów w branżowym czasopiśmie. Dzięki Strefie Studenta wystawcy mają okazję dotarcia do młodych talentów, a przez to możliwość wprowadzenia nowych rozwiązań w swoich firmach.

 

Opinie uczestników konkursu są jednoznaczne:

– Strefa Studenta to okazja dla młodych projektantów do zaprezentowania się. Podejrzewam, że mało kto na takim etapie kariery projektowej byłby chętny kupić stoisko na targach. Myślę, że to jest bardzo dobra okazja dla zdolnych osób, które chcą pokazać swoje prace światu. Osoby, które podchodziły do stoiska były bardzo dociekliwe. Projektant dużo czasu spędza nad projektem i nagle dostaje nagrodę w postaci zainteresowania ze strony branży. To jest bardzo miłe – podsumował ubiegłoroczną edycję Bartosz Świętkowski, autor projektu „Opakowanie na płytę inspirowane miastem”.

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 24 lutego 2020 r. do godz. 12.00. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie organizatora. 

KOMENTARZE
Newsletter