Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Porozmawiajmy o opakowaniach kosmetyków dziś i jutro – zaproszenie na konferencję Kosmetycznych Green Trend Safari
Porozmawiajmy o opakowaniach kosmetyków dziś i jutro – zaproszenie na konferencję Kosmetycz

Polowanie na branżowe trendy to specjalność Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Od dawna na miarę możliwości ta kosmetyczna organizacja eksploruje ten temat z ekspertami rynku FMCG, słucha debat, analizuje dane i raporty. Związek stara się też prowadzić dialog z możliwie szeroką grupą ekspertów – od analityków rynkowych, przez praktyków z zespołów technicznych i marketingu, po wykładowców akademickich różnych dyscyplin. Dzień po dniu nakłada tę wiedzę na projektowane zmiany prawne i sprawdza, co razem mogą oznaczać dla sektora kosmetycznego.

 

Tym razem z powyższej układanki wyszła agenda zupełnie nowego wydarzenia dla branży kosmetycznej. 3 października br. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego zaprasza na kolejną wyprawę Trend Safari – tym razem w wydaniu Green. Nadchodzą duże zmiany dotyczące opakowań, które zmodyfikują podejście branży do stosowanych dotychczas, znanych i oswojonych projektów. Przyszłe wymogi dotyczące opakowań kosmetyków są nieuniknione i będą bardzo restrykcyjne. Naprawdę warto o nich myśleć już dziś. – Chyba jako pierwsi w Polsce przeniesiemy uczestników Green Trend Safari w taki świat, w którym wymogi rozporządzenia PPWR obowiązują już teraz. Chcemy mówić o tym, jakby było to rzeczywistością firm kosmetycznych dziś, bo od tych regulacji naprawdę dzieli nas tylko krok. Dlatego w trakcie debaty chcielibyśmy poszukać rozwiązań, jak stworzyć takie opakowania kosmetyków zgodne z nowymi wymogami, które jednocześnie sprzedadzą produkt, zachowując wizerunek marki, konkurencyjność firmy i atrakcyjność dla odbiorcy – wyjaśnia dr Ewa Starzyk, dyrektorka ds. naukowych i legislacyjnych w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Drugim mocnym akcentem związkowej konferencji będzie premiera dwóch raportów, w tym unikalnego badania przygotowanego przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. na zlecenie Kosmetycznych. Nosi on tytuł „Przydatność opakowań kosmetyków do recyklingu” i jest efektem wielu miesięcy prac ekspertów branży kosmetycznej, opakowaniowej i recyklerskiej. To pierwsze na polskim rynku (a być może jedyne takie w Europie) kompendium praktycznej wiedzy o losach opakowania po zużyciu kosmetyku stanowiące próbę oceny rzeczywistej możliwości recyklingu opakowań produktów kosmetycznych wprowadzanych do obrotu w Polsce – nie według teoretycznych założeń przewodników technicznych, ale w oparciu o badania konkretnych opakowań w konkretnych zakładach sortowania i recyklingu. – Każde nasze wydarzenie staramy się przygotowywać na najwyższym poziomie, ale Green Trend Safari zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli firm kosmetycznych i opakowaniowych oraz ich specjalistów: ekspertów środowiskowych, działów regulatory i R&D, brand managerów marek, marketingowców, projektantów, wszystkich przedstawicieli łańcucha wartości opakowań i produktów, a także wszystkich, którym tematyka opakowań kosmetyków jest bliska. Pokażemy wybrane dobre praktyki i nowe rozwiązania producentów opakowań i produktów gotowych, pochylimy się nad wyzwaniami wykorzystania recyklatów w opakowaniach kosmetyków oraz przypomnimy zasady ekoprojektowania opakowań. Przez jeden dzień postaramy się stworzyć w warszawskim hotelu NOBU branżowe forum idei i przestrzeń spotkania ekspertów różnych obszarów, których połączona wiedza pomoże nam stworzyć nową perspektywę dla opakowań kosmetyków – podsumowuje dr Ewa Starzyk. Szczegółowa agenda wydarzenia, lista prelegentów i link do rejestracji znajdują się na stronie internetowej Kosmetycznych.

Źródła

Fot. PZPK

KOMENTARZE
Newsletter