Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Worlée wprowadza naturalną alternatywę dla plastikowych cząstek o działaniu złuszczającym z oleju rycynowego!
Worlée stworzyła naturalne cząstki złuszczające jako alternatywa dla plastikowych mikrocząstek z polietylenu (PE) i polipropylenu (PP).

WorléeBeads HCO, czyli uwodniony olej rycynowy przeznaczony jest do złuszczania w produktach do spłukiwania, takich jak peelingi oraz żele pod prysznic.Te perełki bazie wosku o równomiernie gładkiej powierzchni służą do delikatnego złuszczania i są przyjazne dla skóry. Posiadają określony rozmiar, kulisty kształt i unikalne rozmiary.

Ze względu na niską wielkość cząstek, plastikowe „mikrokulki „(100-500 µm) stosowane dotychczas w przemyśle kosmetycznym, mogą przechodzić przez filtr roślin i docierać do ich systemów wodnych. Kulki z oleju rycynowego są biodegradowalne i pochodzą w 100% z odnawialnych źródeł. Nie stanowią również zagrożenia dla środowiska.

Poprzez wybór odpowiedniej wielkości cząstek, można osiągnąć  bardziej lub mniej ścierny efekt, odpowiedni do pożądanej formulacji. Formulatorzy powinni unikać dużych sił ścinających, należy zastosować odpowiedni środek zwiększający stabilność np. guma ksantanowa i nie ogrzewać powyżej 75 ° C.

WorléeBeads HCO zostały opracowywane przez Worlee jako:

  • Ekologiczna i opłacalna alternatywa dla PE i PP w złuszczających i oczyszczających produktach kosmetycznych, takich jak peelingi  na twarz i ciało oraz żele pod prysznic.
  • W przeciwieństwie do tworzyw sztucznych cząstki, HCO WorléeBeads, które są wykonane z oleju rycynowego nie stanowią zagrożenia dla ludzi, zwierząt lub środowiska.
  • Ulegają biodegradacji i pochodzą z 100% źródeł odnawialnych.
  • Posiadają konsekwentnie gładką powierzchnię, powodują łagodną eksfoliację, przyjazną dla skóry. Zdefiniowany rozmiar złuszczający cząstek jest tak charakterystyczny dla WorléeBeads HCO jak ich kulisty kształt.
  • W przeciwieństwie do pumeksu, piasku kwarcowego, kruszonych muszli czy włókien drzewnych, WorléeBeads HCO nie mają ostrych krawędzi, które mogłyby uszkodzić zewnętrzną warstwę naskórka.
  • Są bezwonne i bezbarwne, wolne od szkodliwych dodatków

KOMENTARZE
Newsletter