Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zabiegi dla… włosów!
Suszenie, farbowanie, prostowanie, kręcenie – to wszystko ma wielki wpływ na kondycję naszych włosów. Po tych zabiegach włosy stają się cienkie, matowe, przesuszone i z łamliwymi końcówkami. Bardzo często okazuje się, że na pielęgnację jest już za późno. Co wtedy możemy zrobić?

Wybrać się na jeden z najnowocześniejszych profesjonalnych zabiegów fryzjerskich - Fibreceutic.  Jest to trójfazowy zabieg odbudowujący wewnętrzną strukturę włosa. Starannie opracowana formuła ma za zadanie regenerować głębokie warstwy włosów, a aktywowany ciepłem specjalnyskładnik przywraca im brakujące proteiny. Początkowo, ze względu na stan ciekły, cząsteczki preparatu wnikają głęboko do wnętrza włosa. Następnie poprzez kontakt z wodą łączą się w większe molekuły, tworząc sieć aminokwasów, by ostatecznie połączyć się z białkiem włosa. Efektem tego są elastyczne, zregenerowane i odporne na uszkodzenia włosy.

Kluczem do sukcesu jaki osiąga dziś ten nowy zabieg było wykorzystanie po raz pierwszy w produkcie fryzjerskim połączenia składników takich jak naturalny kolagen, kwas hialuronowy, keratyna i olej arganowy.

Naturalny kolagen nawilża i odżywia włosy oraz przywraca je do stanu dawnej świetności.

Kwas hialuronowy, który głęboko nawilża, posiada zdolność do utrzymania wody w ilości tysiące razy większej niż jego masa własna.

Keratyna to nawilżający i filogenetyczny składnik- naprawia strukturę i ochronną warstwę włókien uszkodzonych chemicznie oraz przez czynniki fizyczne.

Olej arganowy walczy z negatywnymi skutkami upływu czasu, wzmacnia i nabłyszcza włosy.

Zabieg ma za zadanie wyrównać gospodarkę wodną we wnętrzu włosa. Za sprawą kolagenu i kwasu hialuronowego włos przez długi czas po zabiegu utrzymuje wilgoć, a to ma ogromny wpływ na wszystkie czynności, które potem wykonuje się na włosach.  Zaczynając od podstawowych zabiegów, takich jak codzienna stylizacja suszarką- z jednej strony mniejsza ingerencje ciepła na stan włosa, bo wcześniej wypełnione powietrzem przestrzenie nie rozrywają od środka jego struktury, z drugiej -wypełniony wodą włos daje dużo łatwiejszą i trwalszą stylizację, jest bardziej podatny i łatwiejszy w modelowaniu. Podczas farbowania włosów wyrównana gospodarka wodna wpływa pozytywnie na efekt i trwałość koloryzacji, wydłuża połysk i minimalizuje zniszczenie podczas zabiegu chemicznego. Dodatkowo każda regeneracja, zastosowana maska, czy odżywka będzie przynosiła dużo lepsze rezultaty niż wcześniej.

Ewelina Kępska

Źródła

www.arthairstudio.pl

novastudio.waw.pl

KOMENTARZE
Newsletter