Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
„Żyjemy w kraju coraz bardziej efektywnych jednostek i niezmiennie nieefektywnej wspólnoty.” – działalność PZPK zaprzecza tej tezie!
W dniach 27 i 28 czerwca br. w Hotelu Hyatt odbyła się konferencja Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zatytułowana „11 lipca 2013 – czas start. Nowy rozdział legislacji kosmetycznej w UE”. Ministerstwo Gospodarki objęło patronatem konferencję Związku. Merytorycznego wsparcia udzielił Cosmetics Europe. W konferencji wzięło udział 130 uczestników. Reprezentacja nadzoru i Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz bardzo licznie przybyli przedstawiciele z Ministerstwa Gospodarki.

Celem konferencji było podsumowanie niemalże 4 prac polskiego przemysłu kosmetycznego, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Zdrowia, grupy polskich eurodeputowanych, Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej nad nowym prawem kosmetycznym Unii Europejskiej. 

11 lipca 2013 jednolity tekst nowoczesnego rozporządzenia zastąpi w całości „starą” dyrektywę z ubiegłego wieku. Konferencja nie miała formuły szkolenia czy też seminarium. Związek na przestrzeni ostatnich 4 latach zorganizował 22 seminaria poświęcone elementom trudnym bądź nowym wynikającym z rozporządzenia kosmetycznego szkoląc tym samym około 1100 osób. Związek w centrum uwagi dwudniowej agendy ustawił elementy przyszłej legislacji skupiając się na tym, co wciąż niejasne bądź zupełnie nowe. Stąd też udział znanych ekspertów z kraju i Europy, których zadaniem było pokazać te składowe rozporządzenia, które znajdą kontynuację i rozwinięcie w prawie kosmetycznym po 11 lipca. Kierunki w jakich zmierzają prace Komisji Europejskiej, przyczyny i przewidywane wyzwania – to był „focal point” dwudniowego spotkania przedsiębiorców polskiej branży kosmetycznej.

Drugi dzień konferencji został całkowicie poświęcony ocenie bezpieczeństwa kosmetyków – w teorii i praktyce. Najważniejszym wydarzeniem dnia było wystąpienie Pani Profesor Very Rogiers z Vrije Universiteit w Brukseli. Pani Profesor, wieloletni członek i przewodnicząca Scientific Committee on Consumer Safety (Komitetu Naukowego ds. Bezpieczeństwa  Konsumentów) oraz kilkukrotny gość specjalny Związku mówiła o aktualnym stanie wiedzy na temat oceny bezpieczeństwa kosmetyków w zgodzie z wytycznymi SCCS. Drugim gościem z Europy był dr Uwe Rossow, z niemieckiej filii Johnson&Johnson, który przedstawił wyzwania stojące przed asesorem dokonującym oceny bezpieczeństwa  kosmetyków bez danych pozyskiwanych przed 11 marca 2013 z badań składników na zwierzętach. 

W ocenie uczestników oraz samych gości konferencja Związku była bardzo interesującym i udanym politycznie, naukowo oraz towarzysko i kulinarnie wydarzeniem.  

Źródła

Na podstawie materiałów dostarczonych przez Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter