Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
cardio.link rusza na podbój rynku z innowacyjnym urządzeniem Holter EKG
cardio.link S.A. opracowuje innowacyjne urządzenie Holter, które niedługo ma szansę pojawić się na rynku. Obecnie firma jest na etapie tworzenia prototypu, przygotowuje się do procesu certyfikacji wyrobu oraz w połowie roku zamierza przeprowadzić testy komercyjne. W planach spółki jest także rejestracja urządzenia w krajach europejskich i innych, oferujących korzystne kwoty refundacyjne.

 

 

cardio.link jest spółką zależną Infoscan. Jeszcze w tym roku planuje debiut na giełdzie NewConnect. Infoscan z sukcesem wdraża swój pierwszy projekt MED Recorder w Polsce oraz podjął działania zmierzające do komercjalizacji rozwiązania w USA i Francji. Czy cardio.link powtórzy jego sukces? Więcej dowiecie się z rozmowy z Bartoszem Turczynowiczem, Członkiem Zarządu do spraw Biznesu w Infoscan. 

 

Jakie cechy wyróżniają cardio.link w porównaniu do standardowych urządzeń Holter, obecnie dostępnych na rynku?

cardio.link oferować będzie urządzenie, oprogramowanie oraz usługi dodatkowe, pozwalające na wygodne i skuteczne wykonywanie badań Holter EKG z rejestracją 24-godzinną. Oferowany produkt pozwoli skrócić specjaliście czas spędzony na przygotowaniu raportu z badania oraz zwiększyć liczbę wykonanych badań w ciągu dnia. Dzięki produktowi cardio.link lekarz będzie mógł przeznaczyć więcej uwagi i czasu pacjentowi, który w dzisiejszych czasach z wielu powodów staje się coraz większym luksusem. Właściwości te zostaną uzyskane dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć telemedycyny.

Urządzenie będzie rejestrować 7 odprowadzeń EKG oraz monitorować aktywność ruchową pacjenta. Umożliwi również zgłaszanie pacjentowi dolegliwości. Dzięki nowoczesnemu systemowi informatycznemu oraz usługom wspierającym, lekarz uzyska niespotykane dotychczas możliwości związane zarówno z procedurą wykonywania badania, jak i dostępem do narzędzi i raportów. Od standardowych rozwiązań odróżnia nas również model biznesowy. Nie planujemy prowadzić sprzedaży produktu, ale dzierżawę urządzeń oraz dostarczanie platformy telemedycznej (oprogramowania). Ponadto przesyłany będzie cały sygnał („surowy” zapis) do aplikacji chmurowej, a nie dane, które zostały wstępnie przetworzone wewnątrz urządzenia.


Jakie będą zasady korzystania z platformy z wynikami oraz szacunkowy koszt urządzenia i jego utrzymania?

Urządzenie nie będzie sprzedawane klinice lub lekarzowi. Pragniemy powielić model sprzedaży stosowany w Infoscan S.A., który uważam, że w obszarze diagnostycznym jest doskonałą odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się otoczenie. Zakładamy dzierżawę urządzenia oraz wprowadzenie opłaty za każde poprawnie wykonane badanie lub model badań nielimitowanych w ramach jednej miesięcznej stawki.


Jak długo będą trwały badania komercyjne i jaka jest ich skala?

Testy komercyjne rozpoczną się po certyfikacji wyrobu. Testy kliniczne planujemy prowadzić od czerwca do września 2018 r. W ich ramach pragniemy wykonać badania próbne w klinikach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.


Jakie będą kolejne kroki spółki cardio.link po uzyskaniu pozytywnych certyfikatów w Polsce i przeprowadzeniu testów komercyjnych?

Niezwłocznie po zakończeniu procesu certyfikacji i zakończeniu testów komercyjnych urządzenia planujemy rozpocząć działania sprzedażowe na rynku krajowym. Równolegle rozważymy inne kierunki europejskie oraz podejmiemy działania zmierzające do wprowadzenia wyrobu na rynkach pozaeuropejskich, cechujących się atrakcyjnymi kwotami refundacji.


Czy tak jak w przypadku MED Recorder, cardio.link będzie się starał uzyskać potrzebne certyfikaty i zgody FDA na wprowadzenie produktu na rynek USA (lub inne rynki)?

Tak. Decyzja o wprowadzeniu produktu na innym rynku będzie związana z możliwą do uzyskania kwotą refundacji.

 
Spółka ogłosiła chęć debiutu na NewConnect. Czy znane są szczegóły dotyczące wejścia na giełdę?

Debiut na NewConnect planujemy w drugiej połowie 2018 r. W listopadzie ubiegłego roku pozyskaliśmy 1,6 mln zł w ramach oferty prywatnej.


Jakie są dalsze plany na przyszłość spółki Infoscan?

W ramach Infoscan planujemy dokonać przeglądu technologii medycznych oraz dostępnych rozwiązań w obszarach, w których istnieją wyraźne korzyści płynące z zastosowania telemetrii. Obecnie posiadamy kilka własnych projektów w fazie koncepcyjnej i z pewnością dokonamy ich rewizji.

Najbliższe miesiące to również koncentracja działań związanych z rynkiem amerykańskim. Do tej pory podpisaliśmy pierwsze listy intencyjne, rozpoczęliśmy pilotaże naszego rozwiązania oraz prowadzimy rozmowy z kolejnymi potencjalnymi partnerami. Podejmiemy również działania związane z rejestracją naszej amerykańskiej spółki oraz dokończeniem procesów zmierzających do ochrony IP (Intellectual Property).

 

Obecna medycyna stawia na rozwiązania telemedyczne, które ułatwiają i usprawniają pracę personelu medycznego. cardio.link ma szansę zrewolucjonizować obszar diagnostyki kardiologicznej i wyprzeć tradycyjne Holtery z użycia dzięki generowaniu wysokiej jakości danych przy jednoczesnej poprawie komfortu korzystania z urządzenia zarówno dla pacjentów, jak i operatorów.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter