Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Central European Healthcare Expo przełożone na październik 2020 r.
Central European Healthcare Expo przełożone na październik 2020 r.

Atrament do drukowania sztucznych jajników, nanowarstwy zwalczające zakażenia szpitalne czy sztuczna inteligencja analizująca wyniki badań lepiej niż doświadczeni lekarze – każdy dzień przynosi informacje o przełomowych rozwiązaniach w medycynie. Technologie i innowacje zmieniające oblicze ochrony zdrowia oraz światowe trendy na rynku usług medycznych będą prezentowane w czasie organizowanego po raz pierwszy w Polsce Central European Healthcare Expo, które odbędzie się w październiku 2020 r.

 

To będzie pierwsze takie wydarzenie w tej części świata – pomyślane w skali globalnej, ale skoncentrowane na Europie Środkowej, gdzie zmiany w sektorze opieki zdrowotnej przebiegają niezwykle dynamicznie. Połączy targi digital healthcare, medical devices, biotech i pharma, ale zapewni też przestrzenie networkingowe, wykłady czy obszerny program dla menedżerów szpitali, którzy dowiedzą się, jak wykorzystywać nowe technologie do poprawy funkcjonowania ich placówek, zarówno w sferze medycznej, jak i zarządzania. Chociaż zapisy dopiero ruszyły, to już zgłaszają się wystawcy ze Szwajcarii, Szwecji, Czech, Ukrainy, Rumunii, a nawet Azerbejdżanu.

– Polski rynek usług medycznych, podobnie jak w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej, z jednej strony ma niezwykle dużo do zaoferowania w zakresie nowatorskich rozwiązań, z drugiej zaś sporo zaległości do nadgonienia – mówi Piotr Przymusiała, dyrektor organizacyjny Central European Healthcare Expo. – Mamy znakomitych lekarzy, zdolnych naukowców i świetne pomysły, ale wciąż uczymy się komercjalizowania idei, zarządzania procesami w ochronie zdrowia i zaufania do nowych technologii – dodaje i podkreśla, że stąd właśnie pomysł, by stworzyć pierwsze tak duże wydarzenie sprzyjające naukowemu i biznesowemu łączeniu partnerów z tej części Europy. Dzięki wsparciu organizacji takich jak Alliance for Innovation będzie to również niepowtarzalna szansa skorzystania z amerykańskich doświadczeń i dostępu do tamtejszych inwestorów.

Za merytoryczną koncepcję wydarzenia odpowiada Rada Programowa, złożona ze światowej klasy ekspertów, reprezentujących różne specjalizacje. Wśród nich są uznani naukowcy jak prof. dr hab. Andrzej Ruciński – wizjoner systemu stosujący przełomowe technologie dla ekosystemów cyfrowych, prof. dr hab. n. med. Radzisław Kordek, rektor UM w Łodzi, ale także doświadczeni inwestorzy z polsko-amerykańskiego Alliance for Innovation: dr Michael Czekajlo i Marcin Hańczaruk oraz międzynarodowi konsultanci jak dr hab. Pieter Stepaniak – specjalista w zakresie zarządzania wydajnością sal operacyjnych.

Naukowcy, wynalazcy, biznesmeni, inwestorzy, przedstawiciele rządów i organizacji międzynarodowych – wszyscy oni spotkają się w nowoczesnych i przestronnych wnętrzach Global Expo Warsaw, w których odbędzie się szereg wydarzeń: konferencje naukowe, spotkania biznesowe oraz targi prezentujące wiele innowacyjnych firm.

– Trwają zapisy dla wystawców, którzy chcą zaprezentować swoje rozwiązania i osiągnięcia: najnowsze technologie telemedycyny czy systemy AI, sprzęt i wyroby medyczne, a także bogatą ofertę rynku farmaceutycznego – mówi Przymusiała i zachęca do realizacji oryginalnych stoisk wystawienniczych.

Targi to tylko część bogatego programu Central European Healthcare Expo, tworzonego przez międzynarodowe grono wybitnych ekspertów. Ponad tysiąc uczestników będzie mogło także skorzystać z branżowej strefy B2B Partnering oraz tak prestiżowych wydarzeń towarzyszących jak dwudziesta, jubileuszowa edycja Central European BioForum – najważniejszej konferencji biotechnologicznej w Europie Środkowej, która wspiera rozwój polskiego sektora biotech pharma i jest przestrzenią międzynarodowych spotkań środowisk akademickich oraz biznesowych. W cyklu CEHE będą także: Law4Growth – Forum Polityki Medycznej, konferencja europejskich Agencji Badań Medycznych czy Healthcare Hackathon, czyli widowiskowa rywalizacja najzdolniejszych specjalistów IT rozwiązujących projektowy problem medyczny.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter