Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Dlaczego tak wiele osób pracuje na dwóch monitorach?
Dlaczego tak wiele osób pracuje na dwóch monitorach?

Z biegiem czasu wiele osób zauważyło, że używanie dwóch monitorów jest korzystne w różnych sytuacjach, zarówno w środowisku biurowym, jak i w domu. Zapewne zdecydowana większość osób, które kiedyś pracowały na jednym monitorze, teraz nie wyobraża sobie powrotu do tej sytuacji. Dlaczego zatem tak wiele osób korzysta z tego rozwiązania? Przekonajmy się!

 

 

Przede wszystkim oszczędność czasu

Po pierwsze, używanie dwóch monitorów pozwala na lepszą organizację pracy. Ne jednym ekranie można otworzyć dokumenty i aplikacje (np. niezbędne do pracy grafika lub programisty), a na drugim wyświetlaczu umieścić narzędzia, takie jak notatki (z założeniami od klientów) czy pocztę elektroniczną. Ten sposób umożliwia łatwiejsze poruszanie się między różnymi programami, bez konieczności przełączania między kartami i oknami. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, który byłby potrzebny na ponowne ich lokalizowanie i otwieranie.

Zwiększona wydajność pracy

Po drugie, korzystanie z dwóch monitorów może pomóc w zwiększeniu produktywności. Na jednym ekranie można mieć uruchomiony arkusz kalkulacyjny, a na drugim przeglądać dane lub wprowadzać je do innego dokumentu. Upraszcza to zarządzenie kilkoma funkcjami, co jest szczególnie przydatne dla osób, które często pracują nad wieloma projektami w jednym czasie.

Najnowsze oferty pracy IT z całej Polski dostępne na theprotocol.

Ułatwiona wizualizacja

Kolejnym plusem jest lepsza prezentacja informacji. Na jednym ekranie można przedstawić np. prezentację w formie wideo, którą udostępnia się publiczności za pomocą projektora. Na drugim ekranie w tym samym czasie można otworzyć notatki lub inne materiały niezbędne do omawiania treści. W ten sposób mogą ułatwić sobie pracę wykładowcy lub prelegenci na konferencji online.

Łatwiejsza analiza danych

Korzystanie z dwóch monitorów znacząco wpływa na komfort pracy. W przypadku realizacji projektów z dużą ilością informacji i danych, takich jak pisanie aplikacji internetowych, używanie dwóch monitorów pozwala na łatwiejsze przeprowadzanie porównań. Na jednym ekranie programista otwiera kod źródłowy, a na drugim ocenia jego efekt. W ten sposób można uniknąć konieczności przewijania czy przemieszczania się pomiędzy różnymi oknami w poszukiwaniu potrzebnych informacji.

Korzyści dla oczu

Wiele osób twierdzi, że używanie jednego, dużego monitora jest męczące dla oczu, ponieważ trzeba często i intensywnie przesuwać wzrok pomiędzy odległymi krawędziami ekranu. Praca na dwóch monitorach pozwala na lepsze rozłożenie informacji, co przekłada się na mniejsze obciążenie wzroku.

Lepsze wykorzystanie potencjału zasobów komputera

Dodatkowo praca na dwóch ekranach pozwala na lepsze wykorzystanie zasobów komputera. Jeśli sprzęt wyposażony jest w wystarczająco dużo mocy obliczeniowej, możemy korzystać z kilku wymagających aplikacji jednocześnie i niezależnie oraz przetwarzać działanie każdej z nich na osobnym ekranie.

Skuteczne poszukiwanie pracy? Tylko na Pracuj.pl!

Podsumowanie

Wiele osób decyduje się na korzystanie z dwóch monitorów szczególnie wtedy, gdy w ich pracy liczy się wydajność i efektywność. Warto również pamiętać, że ważny jest wybór odpowiedniego ekranu i jego ustawienie. Należy też zwrócić uwagę na rozdzielczość, jakość obrazu i ergonomię, aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki pracy – przede wszystkim dla dobra wzroku. Jeśli jesteś zainteresowany ulepszeniem wydajności swojej pracy – rozważ zakup drugiego monitora, a zauważysz znaczną poprawę swojej produktywności.

Chcesz dokładnie wyliczyć okres przysługujących Ci urlopów z tytułu macierzyństwa? Skorzystaj z kalkulatora macierzyńskiego.

Źródła

Fot. https://pixabay.com/pl/photos/stanowisko-pracy-domowe-biuro-405768/

KOMENTARZE
Newsletter