Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Impact’20 Connected Edition: nadchodzą premiery 5 kluczowych raportów
Impact’20 Connected Edition: nadchodzą premiery 5 kluczowych raportów

23 i 24 września to nie tylko okazja do spotkania się największych nazwisk ze świata innowacji, polityki, nauki, biznesu w jednym miejscu oraz dziesiątek tysięcy widzów online. To będzie także świetna scena dla premier dedykowanych raportów. Tych na Impact’20 będzie kilka, a każdy z nich dotknie palących tematów zarówno polskiej, jak i globalnej gospodarki.

 

 

„Internet to dopiero początek, czyli 30 lat Polski w sieci” – pod takim tytułem raportu autorstwa prof. Grzegorza Lewickiego kryje się nie tylko ustrukturyzowana historia Internetu nad Wisłą. Jego kluczem jest narracja, prowadząca do śmiałych tez i cyfrowych prognoz dla internetowej Polski za 2-3 dekady. – Internet to nie tylko rzecz, lecz także proces, który z prędkością światła zmienia Polskę i świat na zawsze. Ta zmiana już trwa i ciągle przyspiesza – przekonuje autor raportu. Partnerami tego opracowania zostały: WP.pl oraz internetowe tuzy, takie jak: Allegro, PayU czy Google. Na 30-lecie Internetu Impact CEE proponuje więc podróż przez kilkadziesiąt ważnych momentów, procesów i zagadnień, które kształtowały oraz będą kształtować Internet w Polsce. Opisy jego poszczególnych części intrygują. To np. „Precedens goni precedens, czyli wpływ RODO na Internet”, „Digital world order, czyli jak zmieni Internet rywalizacja amerykańsko-chińska?” oraz szczypta filozofii: „Czy Martin Heidegger pisałby dziś o 'byciu w Internecie'?”.

 

Pokażmy polski fintech

Święto Internetu i jego dojrzałość w Polsce poznać możemy po jego owocach, np. na polu fintechu. W tym sektorze, zdaniem ekspertów, polskie firmy mogą włączyć się do globalnego ekosystemu, nie ustępując najlepszym pod kątem doskonałości technologicznej czy zasięgu projektów. Raport „How to do FinTech in Poland. A Guide on the leading FinTech hub in CEE for global FinTech players” to pierwsza tego typu anglojęzyczna publikacja, mająca pokazać, opisać i wyjaśnić specyfikę branży prezentującej uzasadnione, niemałe ambicje. – Raport ma promować polski ekosystem innowacji finansowej jako kluczowy element centrum finansowego nowej generacji oraz Polskę jako bramę do rynku Unii Europejskiej dla podmiotów rynku finansowego spoza UE – tłumaczą autorzy publikacji, wśród których są eksperci z Fintech Poland, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Partnerami raportu, w którym znajdzie się także aktualna i szczegółowa mapa polskiego fintechu, są m.in.: Mastercard Advisors, PKO Bank Polski, Bird & Bird, Alior Bank, Cashless.pl oraz Fintek.

 

Nauka to odpowiedzialność

Ważkich tematów jest więcej: na fali refleksji funkcjonowania w nowej rzeczywistości, narracja Impact’20 Connected Edition jest jasna – nawet w obliczu niespodziewanych wydarzeń, nie przestawajmy mierzyć się z dotychczasowymi wyzwaniami. Stąd też organizatorzy zapowiedzieli premiery kolejnych trzech raportów, z których każdy dotyka istotnego społecznie elementu lokalnej jak i globalnej gospodarki. Pierwszy z nich to „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”, stworzony przy udziale zespołu 300 Research w partnerstwie z Impact CEE oraz dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – Prezentujemy naukę rozumianą szerzej jako działającą na rzecz poprawy warunków życia, krzewiącą idee i filozofię, której materializowanie przybliża wszystkich członków społeczeństwa do wolności i możliwości nieskrępowanego realizowania swojego powołania – zapowiadają autorzy.

 

Środowisko wpływa na wszystko

Z kolei Michał Dorociak i jego zespół wzięli pod lupę ESG (Environmental, Social, Governance), czyli zyskujący na popularności szkielet analizy przedsiębiorstw, pozwalający na porównanie firm z ich konkurentami na podstawie określonych miar z trzech głównych obszarów dotyczących środowiska (E), społeczeństwa (S) i ładu korporacyjnego (G). Dlaczego na świecie ESG jest już standardem, a w Polsce wciąż jest mało popularne? Co o ESG sądzą przedstawiciele finansów znad Wisły? Na te i inne pytania odpowiedzi przyniesie premierowy raport na Impact’20 Connected Edition. Palące kwestie środowiskowe i ich wpływ na społeczeństwa oraz gospodarki poruszy również zespół Polskiego Instytutu Ekonomicznego w raporcie „Czy zaleją nas śmieci?”. Najnowszy dokument przedstawi bilans odpadów w Polsce i Europie, a także – na podstawie analiz – przyniesie jasne rekomendacje w kwestii gospodarki odpadami. 

Zapraszamy na premiery raportów podczas Impact’20 Connected Edition!

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter