Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
MEDmeetsTECH, czyli w którą stronę zmierza #biomedycyna?
Joanna Rusecka, 25.09.2018 , Tagi: biomedycyna, MEDmeetsTECH
W miniony piątek, 21 września, Gdańsk stał się stolicą biomedycyny za sprawą VI edycji konferencji MEDmeetsTECH. Wydarzenie przyciągnęło setkę innowatorów, przedsiębiorców i naukowców, którzy dzielili się wiedzą o możliwościach na rynku i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi wdrażania innowacji.

MEDmeetsTECH to konferencja łącząca światy medycyny, nauki, innowacji i biznesu. Celem przyświecającym organizatorom jest stworzenie platformy do wymiany wiedzy, dobrych praktyk biznesowych i budowania relacji. Tegoroczna edycja organizowana była we współpracy z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym oraz Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

– Wychodzę z konferencji z głową pełną pomysłów, jak mogę zmienić moje badania naukowe w działający biznes. Świetni prelegenci, a przede wszytki mnóstwo praktycznej wiedzy – relacjonuje jeden z uczestników, Szymon.

– W trakcie tej edycji mocno skupiliśmy się na pokazaniu praktycznego aspektu komercjalizowania innowacji. Powszechnie mówi się o wspieraniu środowiska naukowego w ich wprowadzaniu, ale naukowcy nie wiedzą JAK to zrobić w praktyce. Mam wrażenie, że pokazane case study, analiza procesu krok po kroku oraz wskazówki doświadczonych przedsiębiorców były tym, czego to środowisko potrzebowało – dodaje Justyna Uman-Ntuk, organizatorka konferencji.

Ważnym elementem MEDmeetsTECH była debata, w której wzięli udział: Jakub Wysocki, Biolumo (startup), Aleksander Kłósek, fundusz inwestycyjny YouNick, Katarzyna Michalak-Magda, Polski Fundusz Rozwoju oraz dr Krzysztof Chlebus. – Nasi eksperci mówili o aktualnej sytuacji na polskim rynku innowacji, gdzie ostatnio duże się dzieje. Świetnym tego przykładem są działania rodzimego giganta – Polpharmy, która otwiera nowe laboratoria i ma zamiar w ciągu kilku lat wprowadzić leki biologiczne nie tylko w Europie, ale i Stanach Zjednoczonych – mówi Janusz Kowalski, organizator. Dla naukowców otworzyło się teraz wiele możliwości finansowania. Paneliści zgodnie stwierdzili, że tym czego potrzeba jest „smart money”, czyli dojrzałości i doświadczenia na rynku od instytucji i funduszy, które są w stanie wesprzeć młodych startupowców.

Organizatorzy zapowiadają, że tej jesieni nie była to ostatnia szansa na zdobycie wiedzy o rozwijaniu startupów na rynku medycznym. Już 15 października w Krakowie odbędzie się Health & Lifestyle Festiwal powered by MEDmeetsTECH, gdzie będzie można zdobyć wiedzę o rozwoju startupów związanych ze sportem, zdrowym odżywianiem i stylem życia. Więcej informacji na www.MEDmeetsTECH.com.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter