Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
NanoGroup opracuje technologię biobójczą dla maseczek ochrony osobistej i chirurgicznych
NanoGroup opracuje technologię biobójczą dla maseczek ochrony osobistej i chirurgicznych

NanoGroup opracuje dla firmy Marion innowacyjną technologię, która nada produkowanym przez gdyńską firmę maseczkom ochrony osobistej i chirurgicznym właściwości biobójcze. Umowa ma charakter ramowy, a wynagrodzenie z jej tytułu będzie miało wpływ na wyniki NanoGroup w bieżącym roku.

 

 

 

Usługa badawcza NanoGroup ma charakter kompleksowy i obejmuje prace od opracowania koncepcji technologii modyfikacji maseczek ochronnych, przez wykonanie partii testowych nowych produktów, aż po wdrożenie opracowanej technologii na linii produkcyjnej wraz z opracowaniem metodologii i doborem urządzeń do procesu kontroli jakości nowych produktów. – Usługi NanoGroup obejmują również wsparcie w procesie certyfikacji oraz ochrony patentowej. Mam nadzieję, że nasze technologie zapewnią Polakom dodatkową, wyjątkowo skuteczną ochronę przed COVID-19. Maseczki będą posiadać dodatkowe właściwości bakterio- i wirusobójcze, dzięki którym będą zdecydowanie skuteczniejsze od powszechnie używanych na rynku – twierdzi prof. inż. Tomasz Ciach, prezes d.s. technologii NanoGroup.

– Umowa z NanoGroup S.A. daje nam możliwość zastosowania innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym nasze produkty będą mogły skutecznie konkurować na międzynarodowych rynkach w obszarze higieny i ochrony zdrowia. Współpraca z NanoGroup wpisuje się w strategie poszerzania asortymentu poprzez realizacje zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych – komentuje Waldermar Ostrowski, prezes Marion.

Umowa z Marion będzie miała wpływ na wyniki NanoGroup w 2020 r. – Warunki umowy są objęte klauzulą poufności. Mogę jedynie powiedzieć, że wynagrodzenie składa się z części stałej, która wpływnie do spółki w tym roku i określonego procentu od sprzedawanych maseczek przez 7 lat od podpisania umowy – mówi Marek Borzestowski, prezes NanoGroup. 

Źródła

Fot. https://pixabay.com/pl/photos/maska-maseczka-do-twarzy-maski-5503419/

KOMENTARZE
Newsletter