Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nestmedic dostarczy teleKTG Pregnabit wprost do domów ciężarnych kobiet
Nestmedic dostarczy teleKTG Pregnabit wprost do domów ciężarnych kobiet

Polska spółka z branży telemedycyny Nestmedic, producent mobilnego KTG Pregnabit, w trosce o bezpieczeństwo ciężarnych kobiet wprowadza nową usługę. Od poniedziałku urządzenie do zdalnego badania dobrostanu płodu, po zamówieniu przez stronę internetową, jest dostarczane bezpośrednio do domu pacjentki. 

Badanie KTG to "złoty standard" opieki okołoporodowej. Jest powszechnie i rutynowo wykonywane w ośrodkach zdrowia – obowiązkowo u każdej kobiety w III trymestrze ciąży. Przeprowadzane w tradycyjnej formie wymaga od pacjentki nawet kilkugodzinnej wizyty w placówce medycznej.

Telemedyczne urządzenie KTG Pregnabit pozwala na przeprowadzanie badania w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu. Zapisy KTG są na bieżąco analizowane przez specjalistów z Medycznego Centrum Telemonitoringu. Wykwalifikowany personel medyczny jest w stałym kontakcie z pacjentką i w przypadku nieprawidłowości w badaniu wdraża odpowiednie procedury, z wezwaniem karetki włącznie.

– W tej szczególnej dla naszego kraju i świata sytuacji postanowiliśmy zwiększyć bezpieczeństwo ciężarnych kobiet, zwiększając dostęp do KTG Pregnabit i upraszczając sposób jego wypożyczenia. W ciągu 48 godzin od zamówienia dostarczymy pacjentce urządzenie, aby mogła na bieżąco sprawdzać dobrostan płodu, bez konieczności wychodzenia z domu. Pozwoli uniknąć kobietom odwiedzin w przychodniach i szpitalach, gdzie mamy skupiska ludzi, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo swoje, dziecka oraz bliskich – mówi Jacek Gnich, Prezes Nestmedic.

KOMENTARZE
Newsletter