Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nestmedic poszerza dostępność mobilnego KTG w kolejnych regionach Polski
Nestmedic poszerza dostępność mobilnego KTG w kolejnych regionach Polski

Kolejny polski szpital rozpoczął współpracę ze spółką Nestmedic S.A. 10 urządzeń telemedycznego KTG Pregnabit trafiło właśnie do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głubczycach. Możliwość zdalnego przeprowadzania badania KTG poszerzy zakres opieki okołoporodowej w tej placówce. Oddział porodowy głubczyckiego szpitala znalazł się w pierwszej dziesiątce według rankingu Rodzić po Ludzku. Jest to trzecia umowa spółki z polską placówką służby zdrowia od początku grudnia.

 

Dzięki telemedycznemu systemowi Pregnabit, ciężarne pacjentki szpitala w Głubczycach będą mogły przeprowadzić badanie KTG w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu. 10 urządzeń doposaży placówkę, w której znajduje się jeden z najbardziej cenionych oddziałów położniczych w województwie opolskim.

– Systematycznie poszerzamy dostępność mobilnego KTG Pregnabit w polskich placówkach służby zdrowia, także w szpitalach położonych z dala od dużych aglomeracji. Szpital w Głubczycach to kolejny publiczny szpital, który zdecydował się na zakup naszego telemedycznego rozwiązania, poszerzając tym samym zakres usług skierowanych do ciężarnych kobiet – mówi Jacek Gnich, Prezes Nestmedic.

Popularność systemu Pregnabit nieustannie wzrasta. W 2019 roku system posłużył do przeprowadzenia 3093 badań w Polsce.

W ostatnim czasie spółka nawiązała współpracę z kluczowymi szpitalami w Warszawie, Białej Podlaskiej i Białymstoku. Równolegle trwa program pilotażowy w punktach pobrań firmy Diagnostyka – mobilne KTG Pregnabit dostępne jest obecnie w wybranych placówkach tej sieci w Krakowie. Ponadto od 2019 roku z telemedycznego KTG Pregnabit mogą korzystać pacjentki w Finlandii i Bułgarii.

KOMENTARZE
Newsletter