Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nestmedic przedłuża znaczące umowy w Polsce i Finlandii
Nestmedic przedłuża znaczące umowy w Polsce i Finlandii

Notowana na NewConnect innowacyjna firma telemedyczna Nestmedic przedłuża umowę z fińskim dystrybutorem Steripolar Oy. Nowy kontrakt został zawarty na tych samych warunkach i obowiązywać będzie do września 2023 r. Spółka przedłużyła również współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

 

 

 

Umowa pomiędzy Nestmedic a Steripolar Oy określa szczegółowe warunki handlowe dotyczące systemu telemedycznego Pregnabit na rynku fińskim. Na tym rynku realizowany jest nowy model współpracy. Spółka sprzedaje urządzenia oraz dostęp do platformy telemedycznej Pregnabit, jednak nie interpretuje wyników badań KTG. Będą one oceniane bezpośrednio przez personel medyczny lokalnego szpitala, podobnie jak badania ze stacjonarnych urządzeń. Nowy model nie wymaga od spółki ponoszenia kosztów stałych, a jednocześnie oferuje bardzo atrakcyjne marże i rentowność.

Do umowy z fińskim kontrahentem został dołączony aneks dotyczący testów nowej wersji urządzenia Pregnabit PRO na tym rynku. Według ustalonego harmonogramu, testy platformy rozpoczną się w grudniu 2020 r., testy urządzenia zaplanowano na marzec 2021 r., a testy modelu 3D na czwarty kwartał 2020 r. – SteripolarOy to firma posiadająca ponad 30-letnie doświadczenie w dystrybucji sprzętu medycznego, co daje nam szansę na efektywną komercjalizację naszego urządzenia na rynku fińskim. Przełomowym momentem będzie pomyślne przeprowadzenie testów nowej wersji urządzenia Pregnabit PRO – komentuje Jacek Gnich, prezes Nestmedic.

Równolegle, Nestmedic przedłużył umowę ze Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Jest to największy kontrahent spółki na rynku polskim – posiada obecnie 16 urządzeń, a do końca przyszłego roku planowany jest zakup kolejnych. W placówce z wykorzystaniem urządzeń Pregnabit wykonywanych jest ok. 400 badań miesięcznie, a od początku współpracy przeprowadzono ich 4 873. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy ze Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej i cieszymy się, że będzie ona kontynuowana. Wdrożenie systemu Pregnabit zwiększyło profilaktykę, poprzez wykrywanie zagrożeń odpowiednio wcześnie, a jednocześnie pozytywnie wpłynęło na poczucie bezpieczeństwa i komfort ciężarnych kobiet – dodaje Jacek Gnich.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest jednym z pięciu szpitali rangi wojewódzkiej i jednocześnie największym centrum diagnostyczno-leczniczym północnej części województwa lubelskiego. Specjalistyczną opieką lekarską obejmuje ludność regionu liczącą ok. 380 tys. mieszkańców. Tamtejszy szpital zwraca dużą uwagę na wzrost standardu opieki nad kobietami w ciąży. Placówka jest realizatorem ogólnokrajowego programu KOC – Koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży. Program zakłada wszechstronną i kompleksową opiekę nad kobietą w ciąży, w czasie porodu i 6 tygodni po urodzeniu.

KOMENTARZE
Newsletter