Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nestmedic rozpoczyna pilotażowy projekt z największą w kraju siecią laboratoriów medycznych

Diagnostyka, największa polska sieć laboratoriów medycznych, przeprowadzi pilotażowo testy mobilnego KTG Pregnabit, flagowego projektu Nestmedic. W listopadzie br. do wybranych placówek Diagnostyki w Krakowie trafią pierwsze urządzenia Pregnabit. Wdrożenie nowatorskiego rozwiązania telemedycznego jest wstępem do komercyjnej współpracy z siecią laboratoriów medycznych. Obecnie oferta Diagnostyki trafia rocznie do 15 milionów pacjentów w całym kraju.

 

 

Diagnostyka posiada ponad 800 placówek na terenie kraju dedykowanych obsłudze pacjentów indywidualnych oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia, oferując ponad 2500 rodzajów badań. Wśród współpracujących specjalistów liczną grupę stanowią lekarze ginekolodzy i położnicy.

Pilotaż rozwiązania Nestmedic w laboratoriach Diagnostyka jest kolejnym, ważnym krokiem do komercjalizacji mobilnego teleKTG na lokalnym rynku. System Pregnabit, wraz z dedykowaną platformą do zapisów oraz analizy badań KTG, poszerzy zakres opieki w placówkach sieci kierowanej do kobiet w ciąży. To ważna grupa pacjentek, dla której Diagnostyka realizuje już szeroką ofertę badań i usług. Zdalna opieka teleKTG będzie nowym oraz ważnym jej elementem.

– Projekt wdrożenia systemu Pregnabit wpisuje się w wizję rozwoju naszej grupy. Jako największa sieć laboratoriów diagnostycznych w Polsce chcemy poszerzać ofertę w zakresie usług dla kobiet w okresie prenatalnym – również w zakresie usług mobilnych. Nowoczesne rozwiązania informatyczne, które wykorzystujemy do szybkiej diagnozy służą lekarzom do optymalnego leczenia pacjentów i wczesnej profilaktyki. To już rzeczywistość, którą budujemy z myślą o nowych pokoleniach – mówi prof. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, Prezes Diagnostyki.

Połączenie szerokiego dotarcia do pacjentek, jakie posiada Diagnostyka, z innowacyjnością i mobilnością, jakie zapewnia system Pregnabit, ma realną szansę poprawić jakość opieki okołoporodowej w Polsce. W opinii stron, docelowe wprowadzenie teleKTG do sieci placówek Diagnostyki pozytywnie wpłynie na dostępność do badania KTG w całym kraju. Stworzy także możliwość wypożyczania przez pacjentki urządzenia Pregnabit, także za pośrednictwem lekarzy z mniejszych placówek oraz indywidualnych praktyk lekarskich.

– Rozpoczęcie współpracy z tak dużą siecią laboratoriów medycznych, jaką oferuje Diagnostyka, jest dla nas znaczącym krokiem w realizacji strategii rozwoju Nestmedic. Oferta Diagnostyki trafia rocznie do milionów pacjentów. Kierowana jest również do lekarzy, pielęgniarek oraz położnych. Wykorzystuje nowoczesne rozwiązania informatyczne. To bardzo cenne we współczesnej opiece nad pacjentem. Cieszymy się, że wspólnie możemy tworzyć system kompleksowej opieki dla kobiet w ciąży. Wierzymy, że dzięki współpracy z tak renomowanym partnerem będziemy mogli skokowo zwiększyć skalę naszych działań na rynku polskim – komentuje dr n. med. Patrycja Wizińska Socha, Prezes Nestmedic.

KOMENTARZE
Newsletter