Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nestmedic S.A. otrzymała środki finansowe od Deutsche Balaton AG

Nestmedic S.A. otrzymała kolejną pulę dofinansowania od niemieckiego inwestora. Jest to konsekwencja podpisanej przez spółkę 10 lipca br. umowy z niemieckim funduszem Deutsche Balaton AG. Pozyskane środki przyczynią się do wprowadzenia rozwiązania spółki – telemedycznego KTG Pregnabit – na nowe rynki zagraniczne.

 

 

 

– Mocno wierzymy w firmę Nestmedic oraz jej produkt. W naszej opinii wypełnia on lukę w sektorze medycznym na wielu rynkach. Liczymy na dobrą współpracę z zespołem Nestmedic oraz liczne sukcesy na poziomie globalnym – twierdzi Armin Burckhardt, Equity Manager, Deutsche Balaton AG.

Transakcja pomiędzy Nestmedic S.A. a Deutsche Balaton AG dotyczyła emisji obligacji zamiennych na akcje serii A przeprowadzonej w trybie emisji prywatnej. Wszystkie obligacje serii A w liczbie 28.571 szt. i cenie 150 zł za jedną obligację serii A, zostały zaoferowane akcjonariuszowi Deutsche Balaton AG. Łączna kwota transakcji wyniosła 4.285.560 zł.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z zamknięcia kolejnego etapu współpracy z Deutsche Balaton AG. Realizacja transakcji jest dowodem na wiarę i zaufanie w spółkę i perspektywy rynkowe. Pozyskane finansowanie daje nam stabilizację i możliwość mocniejszego skupienia się na realizacji ekspansji. Chcemy także wykorzystać międzynarodowe doświadczenie i kontakty Deutsche Balaton AG – mówi Konrad Kowalczuk, Członek Zarządu Nestmedic S.A.

Nestmedic S.A. oferuje swoje innowacyjne rozwiązanie Pregnabit na rynku polskim oraz fińskim i wspólnie z lokalnymi partnerami pracuje nad wprowadzeniem produktu na kilku rynkach zagranicznych, w tym w Nigerii i Bułgarii. Równolegle spółka prowadzi rozmowy z partnerami z około 15 krajów. Zgodnie z przyjętą strategią otwarcie rozmów na wielu rynkach wpływa pozytywnie na dywersyfikację ryzyka przesunięcia czasowego wejścia na poszczególne rynki.

KOMENTARZE
Newsletter