Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nestmedic S.A. wchodzi z urządzeniami Pregnabit do Bułgarii

Nestmedic S.A., innowacyjna firma telemedyczna, podpisała umowę dystrybucyjną z bułgarską firmą Inter Business’91 Ltd., na mocy której, urządzenia Pregnabit trafią do szpitala „Maichin Dom” w Bułgarii. Podpisanie umowy poprzedził pilotaż systemu Pregnabit w placówce medycznej. Planowana data uruchomienia systemu Pregnabit to przełom października i listopada br. Jest to kolejna sprzedaż systemu Pregnabit na rynku zagranicznym.

 

 

W wyniku działań spółki podjętych z lokalnym partnerem, firmą Inter Business’91 Ltd., w ostatnich miesiącach przeprowadzono pilotaż systemu Pregnabit w szpitalu „Maichin Dom”, w Sofii. Jest to największy bułgarski szpital, z roczną liczbą urodzeń na poziomie 4000. Specjalizuje się w opiece nad pacjentkami w ciąży podwyższonego ryzyka, w tym z chorobami towarzyszącymi, wymagającymi intensywnej opieki. Szpital stawia sobie za cel bycie krajowym liderem w obszarze innowacyjnej opieki nad pacjentką ciężarną. Przeprowadzone z sukcesem testy systemu Pregnabit w „Maichin Dom” zakończyły się złożeniem zamówienia na zakup pierwszych urządzeń Pregnabit oraz miesięcznych abonamentów na korzystanie z systemu.

Inter Business’91 Ltd., strategiczny partner spółki na rynku bułgarskim, zajmuje się dystrybucją sprzętu medycznego od blisko 30 lat. Podpisana umowa, poza zakupem urządzeń oraz abonamentów dla szpitala „Maichin Dom”, zakłada sprzedaż systemu Pregnabit do kolejnych placówek medycznych. Władze spółki oceniają rynek bułgarski jako perspektywiczny. Średnia liczba urodzeń w Bułgarii wynosi 63 786 rocznie.

– Sprzedaż urządzeń Pregnabit do szpitala „Maichin Dom” to kolejny, istotny krok w realizacji ekspansji zagranicznej. Podpisaliśmy umowę dystrybucyjną ze spółką posiadającą bardzo duże doświadczenie we wprowadzaniu rozwiązań telemedycznych na rynek bułgarski. To dobrze rokuje dla kolejnych sprzedaży systemu Pregnabit w Bułgarii. Jesteśmy w trakcie implementacji systemu Pregnabit w szpitalu “Maichin Dom”, aby pacjentki mogły jak najszybciej korzystać z teleKTG Pregnabit i docenić jego zalety – mówi Sławomir Bartoszcze, Director of International Expansion.

KOMENTARZE
Newsletter