Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nestmedic zamierza wykonać 25 tys. badań KTG w 2021 r.
Nestmedic zamierza wykonać 25 tys. badań KTG w 2021 r.

Notowana na NewConnect innowacyjna firma telemedyczna Nestmedic przedstawiła plany rozwoju na lata 2020-2022. Spółka prowadzi obecne prace nad nową wersją mobilnego KTG – Pregnabit Pro. Premiera udoskonalonego urządzenia, dostosowanego do wymogów rynku amerykańskiego, zaplanowana jest na lipiec 2021 r. Do końca przyszłego roku spółka zamierza wprowadzić na rynek 200 nowych urządzeń, a na przestrzeni 2021 r. planowane jest przeprowadzenie 25 tys. badań KTG.

 

Unowocześniona wersja urządzenia Pregnabit Pro umożliwi m.in. dostęp wielu podmiotów (placówki medyczne, lekarze) do konta pacjenta i ułatwi adaptację do standardów GSM dla różnych rynków i krajów. Pregnabit Pro to także udogodnienia dla pacjentek – urządzenie będzie wyposażone w nowy moduł audio, będzie również kompatybilne z mediami społecznościowymi. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej wersji telemedycznego urządzenia Pregnabit Pro, Nestmedic planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Spółka przygotowuje się do wejścia na rynek amerykański – niebawem rozpocznie się kampania sprzedażowa na terenie USA. Spółka zamierza ubiegać się również o certyfikację FDA. Równolegle, na mocy podpisanej niedawno umowy z fińskim dystrybutorem Seripolar Oy, Nestmedic zamierza poszerzać dostępność mobilnego KTG w krajach nordyckich. Spółka prowadzi również negocjacje z przedstawicielami z Serbii, Sri Lanki i planuje wdrożenia pilotażowe w Turcji oraz Izraelu.

– Do końca przyszłego roku zamierzamy skoncentrować się na rozwoju systemu Pregnabit w Polsce, USA i krajach nordyckich. Choć nie wykluczamy innych kontraktów, wyżej wymienione kierunki są dla nas priorytetowe – komentuje Jacek Gnich, Prezes Nestmedic. Do tej pory za pośrednictwem urządzeń Pregnabit w Polsce i Europie zostało wykonanych 13 250 badań. Obecnie na rynku działa 115 urządzeń, które dostępne są w 37 placówkach medycznych oraz za pośrednictwem platformy www.wypożycz.pregnabit.pl. – Pregnabit stał się bardzo cennym rozwiązaniem podczas globalnej pandemii COVID-19. W II kwartale 2020 r. odnotowaliśmy ponad 70 nowych kontraktów w modelu B2C i wzrost o 257% w porównaniu do I kwartału. Szpitale, prywatna ochrona zdrowia, ubezpieczyciele i położne doceniają Pregnabit – urządzenie ogranicza wizyty i hospitalizacje kobiet w ciąży – dodaje Jacek Gnich.

KOMENTARZE
Newsletter