Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nowa ścieżka rozwoju dla start-upów – ruszył konkurs Mother and Child Startup Challenge
Nowa ścieżka rozwoju dla start-upów – ruszył konkurs Mother and Child Startup Challenge

12 maja br., podczas konferencji Impact'22, dr Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, ogłosił projekt Mother and Child Startup Challenge. Jest to konkurs, który redefiniuje podejście i możliwości start-upów medycznych wobec współpracy z publicznym sektorem healthcare. 

Fot. dr Tomasz Maciejewski, źródło: ImpactCEE

 

 

Inicjatywa Instytutu Matki i Dziecka zawiązana z czterema szpitalami klinicznymi (Instytutem „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie, Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie oraz Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku) ma zapewnić rozwój najbardziej innowacyjnych projektów lub rozwiązań procesowych w ochronie zdrowia. Jest to ważny krok w formowaniu ekosystemu sprzyjającemu współpracy zwinnych przedsiębiorstw z ośrodkami medycznymi. – Konkurs Mother and Child Startup Challenge to przede wszystkim gotowość publicznych placówek na współpracę ze start-upami. Jako szpital pediatryczno-położnicy dysponujemy bazą ekspertów, danymi oraz infrastrukturą niezbędną do zaistnienia konkursu, który jest innowacyjny w skali Polski oraz jeden z nielicznych w Europie. Chcemy tym samym wzmocnić potencjał technologii oraz wyrobów medycznych skierowanych na ochronę zdrowia i życia – mówi dr Tomasz Maciejewski.

Konkurs Mother and Child Startup Challenge rozpoczął rekrutację start-upów z opracowaną technologią lub produktem gotowym do fazy testów i wdrożenia. Zakres tematyczny jest skoncentrowany na działalność kliniczną, profilaktykę, badania przesiewowe, edukację oraz analizę danych i zarządzanie procesami czy dokumentacją. – Oferujemy nieszablonową nagrodę. Poza wsparciem finansowym i eksperckim chcemy podjąć współpracę z najlepszym start-upem. Zarówno Instytut Matki i Dziecka, jak i inni współorganizatorzy gotowi są na wdrożenie zwycięskiego rozwiązania i zapewnienie warunków do przebiegu tego procesu – dodaje dr Tomasz Maciejewski. Szczegółowy plan, oferowane wsparcie oraz mentoring zależne będą od gotowości technologicznej produktu. W konkursie przewidziane są również nagrody dodatkowe. Najnowsze informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie projektu

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2022>

pnwtśrczptsbnd
30
31
Packaging [R]evolution
2022-05-31 do 2022-05-31
Packaging Innovations
2022-05-31 do 2022-06-01
1
2
3
4
5
6
8
Beauty Innovations 2022
2022-06-08 do 2022-06-09
10
11
12
14
16
17
18
19
24
25
26
27
28
30
2
3
Newsletter