Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polscy twórcy „sztucznej kości” zaprezentują swój wynalazek podczas jednych z największych azjatyckich targów medycznych
Polscy twórcy „sztucznej kości” zaprezentują swój wynalazek podczas jednych z największych

Przełomowy wynalazek lubelskich naukowców – „sztuczna kość” – zostanie zaprezentowany podczas jednych z największych targów medycznych w Azji, które odbędą się w Bangkoku. Medical Inventi, spółka biotechnologiczna zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce oraz ochronie zdrowia, została zakwalifikowana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) do udziału w Medlab Asia & Asia Health 2022. Lubelska spółka jest jedną z siedmiu polskich firm zaproszonych na Polskie Stoisko Narodowe. W wydarzeniu udział wezmą dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa z branży medycznej, mogące pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami.

Fot. FlexiOss®, źródło: materiały prasowe spółki

– Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się wiele interesujących polskich przedsiębiorstw z branży medycznej. Tym bardziej cieszymy się, że to właśnie nas doceniła Polska Agencja Inwestycji i Handlu, zapraszając na Polskie Stoisko Narodowe. Medlab Asia & Asia Health 2022 to bardzo prestiżowe targi, które pomogą dotrzeć nam z FlexiOss® na nowe rynki. Na obecnym etapie rozwoju naszego flagowego produktu ekspansja zagraniczna jest dla nas priorytetem, a obecność na rynku azjatyckim niezwykle istotna – mówi Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.

W targach Medlab Asia & Asia Health 2022 udział weźmie ponad 4200 uczestników. Swoje innowacyjne produkty wystawiać będzie 200 przedsiębiorstw z 27 krajów. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie społeczności opieki zdrowotnej oraz laboratoriów w celu nawiązania relacji biznesowych. Targi odbywać się będą w dniach 19-21 października br. w Bangkoku. – Medlab Asia to jedne z największych i najbardziej rozpoznawalnych targów medycznych nie tylko w Tajlandii, ale w całej południowo-wschodniej Azji. Polska Agencja Inwestycji i Handlu podjęła decyzję o organizacji pawilonu narodowego podczas tego wydarzenia w celu promocji rozwiązań medycznych z Polski. Zależało nam, żeby mogły zaprezentować się innowacyjne i prężnie działające firmy z Polski, które mają do zaoferowania ciekawe rozwiązania, odpowiednie dla rynków azjatyckich. Jedną z takich firm jest Medical Inventi, która oferuje FlexiOss® – materiał wspomagający proces rekonstrukcji ubytków kostnych. Bardzo cieszymy się, że razem z Medical Inventi będziemy promować polskie rozwiązania medyczne na Medlab Asia & Asia Health 2022 – docenia Norbert Bąk, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Bangkoku.

FlexiOss® to kompozyt kościozastępczy stosowany w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który po wszczepieniu korzystnie integruje się z kością pacjenta, wspierając proces odbudowy naturalnej tkanki kostnej. Eliminuje to konieczność powtórnej operacji w celu usunięcia implantu. Aktualnie Medical Inventi pracuje nad wprowadzeniem produktu na globalne rynki. Produkt chroni prawnie m.in. europejski patent Bioactive composite and process for the production of the bioactive composite, który gwarantuje aktywną ochronę na terenie Austrii, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Anglii i Irlandii. W czerwcu br. spółka otrzymała dopuszczenie do dystrybucji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także na etapie pre-submission złożyła dokumentację do Agencji Żywności i Leków w USA (FDA), aby uzyskać możliwość sprzedaży na tamtejszym rynku. 

KOMENTARZE
news

<Luty 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
Newsletter