Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polska firma razem z Microsoft będzie współtworzyć globalną platformę przyspieszającą dystr

Pandemia COVID-19 nie ustaje i mocno odbija się na światowej gospodarce, biznesie i życiu codziennym. Dlatego firmy technologiczne z całego świata postanowiły połączyć siły pod zarządzaniem Microsoft i rozpoczęły pracę nad Vaccination Management Platform. Ich celem jest stworzenie platformy, która dostarcza nowoczesne rozwiązania do zarządzania szczepionkami, umożliwiające m.in. kompleksowe wsparcie procesu bezpiecznej i sprawiedliwej dystrybucji. Wśród wybranych w konkursie podmiotów jest jeden partner z Polski, Netwise – firma, która dostarcza aplikacje biznesowe i systemy klasy CRM i PRM oparte o technologie Microsoft.

 

Najnowsze technologie w walce z pandemią

Dziś jedynym sensownym rozwiązaniem na COVID-19 jest, poza dystansem społecznym i noszeniem maseczki, nabywanie przez ludzi masowej odporności poprzez szczepienia. Dlatego Microsoft, wraz z partnerami z całego świata, zainicjował pracę nad Vaccination Management Platform, która będzie wspierać narodowe programy szczepień, umożliwiając m.in. rejestrację pacjentów i dostawców, planowanie szczepień, raportowanie, a także przygotowywanie prognoz i analiz. Już 22 marca do grona jej twórców dołączy polska firma Netwise, która właśnie wygrała konkurs na partnera w tym projekcie. – To dla nas ogromne wyróżnienie, że Microsoft wybrał nas na swojego partnera w globalnej walce z pandemią. Największą satysfakcję czujemy, gdy nasze projekty wspierają realne zmiany, które dzieją się na naszych oczach – mówi założyciel Netwise i ekspert CRM, Jakub Skałbania, który z ramienia Netwise USA odpowiadał za rozmowy z Microsoft. Netwise dołączył do elitarnego grona partnerów Microsoft z całego świata takich jak: Accenture, Avanade, Ernst & Young i Mazik Global. Eksperci firmy będą odpowiedzialni za część systemu opartą o Microsoft Dynamics 365 i Microsoft Power Platform. Dodatkowo, rozwiązania oparte na danych i sztucznej inteligencji (w tym Power BI) pomogą dostarczyć praktycznych informacji na temat przebiegu szczepień, które umożliwią zarówno władzom rządowym i samorządowym, jak i pracownikom ochrony zdrowia podejmowanie świadomych decyzji w zakresie poprawy jakości edukacji na temat szczepień i uniknięcia zakłóceń w dostawach.

 

Platforma, która przynosi realne zmiany w walce z COVID-19

Celem, który przyświeca twórcom platformy Microsoft Vaccination Management, jest zapewnienie kompleksowej informacji na temat przebiegu procesu szczepień, zarówno obywatelom oraz administratorom szczepionek, jak i świadczeniodawcom opieki zdrowotnej. Oznacza to, że dzięki platformie można będzie rejestrować i umawiać pacjentów na wizyty szczepionkowe, a także tworzyć centra dowodzenia i reagowania w sytuacjach kryzysowych za pośrednictwem systemu. W razie, gdyby coś poszło nie tak – na przykład z powodu nieprawidłowego działania zamrażarki do szczepionek lub problemów z dostawą. Z kolei producenci i dystrybutorzy szczepionek będą mogli przeglądać dane dotyczące możliwości przechowywania produktu i dostępności personelu medycznego, aby upewnić się, że dostawy są odbierane i obsługiwane w bezpieczny sposób. Dostawcy będą zaś w stanie m.in. zmonitorować poziomy zapasów, a także temperaturę fiolek, aby pomóc szybko dostarczyć szczepionkę pacjentom. Platforma ta umożliwi także podgląd wydawanych recept i dostaw materiałów medycznych oraz usprawni raportowanie. Dzięki temu dostawcy usług medycznych i apteki zmonitorują skuteczność konkretnych partii szczepionek, a pracownicy służby zdrowia łatwo podsumują całościowo proces szczepień.

 

Wielka Brytania mówi: sprawdzam

Wykorzystanie nowych technologii może znacznie pomóc w utrzymaniu stabilności zdrowia i bezpieczeństwa publicznego w skali kraju. Aktualnie Vaccination Management Platform działa w Wielkiej Brytanii, gdzie ponad 45 mln obywateli może rejestrować się na szczepienia, a szpitale na żywo monitorują wykorzystanie szczepionek. System ten stanowi tam duże ułatwienie w procesie planowania oraz zarządzania szczepieniami, jednak Microsoft wciąż nie ustaje w wysiłkach nad udoskonaleniem platformy. – Obecnie istnieje potrzeba ponownej oceny aktualnych procesów dystrybucji i podawania szczepionki. Zbadanie i sprawdzenie dostępnych innowacyjnych technologii umożliwi organizacjom zajmującym się zdrowiem publicznym przyspieszenie procesu bezpiecznego, sprawiedliwego i szybkiego dostarczania szczepionek, co ostatecznie uratuje ludzkie życie i pomoże zakończyć pandemię – wyjaśnia dr David Rhew, Chief Medical Officer w Microsoft.

 

Technologia staje się kluczowa dla wygranej z COVID-19

Biorąc pod uwagę globalną skalę pandemii, rola technologii jest kluczowa. We współpracy z Microsoft stworzono już wiele rozwiązań do zarządzania szczepionkami opartych na technologiach firmy, w tym Microsoft Azure, Dynamics 365, Power BI i Power Platform. Jakub Skałbania podkreśla, że wyzwań w czasie tegorocznego projektu będzie bardzo wiele. – Nasza rola będzie polegać na dostarczeniu rozwiązania, które będzie wykorzystywane globalnie. Takie połączenie możliwości technologii cyfrowych, naszych innowacji i partnerstwa strategicznych podmiotów biorących udział w tworzeniu platformy Microsoft Vaccination Management Platform to realny, duży krok w walce o zdrowie publiczne i bezpieczeństwo nas wszystkich – przyznaje Skałbania.

Firma Netwise w przeszłości aż 7 razy z rzędu została ogłoszona Partnerem Roku Microsoft i po raz kolejny została doceniona przez amerykańskiego giganta. Spółka informatyczna działa na rynku już od 13 lat i może pochwalić się bogatym portfolio projektów zrealizowanych w 27 krajach świata, od USA, po Chiny. Jakub Skałbania wyjaśnia, że sukces ten firma zawdzięcza innowacyjnemu podejściu do tworzenia aplikacji biznesowych. – Ale to nie wszystko. Nasi doświadczeni programiści już wielokrotnie udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Fakt, że będziemy współtworzyć z globalnym Microsoft platformę Vaccination Management to dla nas powód do dumy i dowód na to, że polscy programiści już dawno są w światowej czołówce – dodaje Skałbania.

Ekipa Netwise rozpocznie prace nad platformą i dołączy do zespołów zarządzanych przez Microsoft już 22 marca. Postępy można śledzić na oficjalnych blogach Microsoft.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter