Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Prodromus coraz bliżej NewConnect
Prodromus coraz bliżej NewConnect

Krakowski start-up zajmujący się konstrukcją i produkcją robotów rehabilitacyjnych poczynił kolejne kroki w celu upublicznienia spółki. Firma przekształciła się w spółkę akcyjną i w tym samym czasie prezentuje Prodrobota szerokiej publiczności na największych targach medycznych na świecie.

 

 

 

Prodromus S.A. już od ponad dekady rozwija autorskie rozwiązania w zakresie robotyki rehabilitacyjnej. Spółka opatentowała i skomercjalizowała Prodrobota – trenażera chodu przeznaczonego do terapii pacjentów pediatrycznych oraz kompatybilne do niego podnośnik dla pacjenta i infrastrukturę informatyczną, opierającą się na systemie biofeedbacku w czasie rzeczywistym. Na początku roku ochronę prawną w Polsce i wybranych krajach europejskich uzyskał Prodrobot Magna dla pacjentów dorosłych. – Konsekwentnie realizujemy założone przez nas cele. Kolejne kamienie milowe to ekspansja na światowe rynki o wysokim potencjalne – jesteśmy w trakcie pozyskiwania certyfikacji FDA i organizacji azjatyckich. Dodatkowo zakładamy, że do końca roku uda się nam zadebiutować na rynku NewConnect – mówi Bartłomiej Wielogórski, prezes spółki.

Polska Federacja Szpitali umieściła spółkę w prestiżowym raporcie "Top Disruptors in Healthcare", a zdaniem ekspertów z Global Market Estimates Prodromus to jedna z 10 najważniejszych spółek działających w sektorze rehabilitacji robotycznej na całym świecie. Rynek Zdrowia w czasie VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych nagrodził flagowe urządzenie firmy – Prodrobota – główną nagrodą w konkursie Start-Up-Med 2021. Z kolei igus Polska Sp. z o.o. przyznał mu Złotego Manusa za innowacyjną aplikację z zastosowaniem polimerowych łożysk ślizgowych. – Cieszy nas, że Prodrobot spotyka się z uznaniem pacjentów, a specjaliści branży medycznej doceniają unikalność i potencjał naszych wyrobów medycznych. Konstrukcja robota to lata prac badawczo-rozwojowych, udoskonalających prototyp. Mam nadzieję, że te wyróżnienia przełożą się za zwiększoną rozpoznawalność spółki i pomoc większej liczbie pacjentów – dodaje Grzegorz Piątek, konstruktor urządzenia.

W dniach 21-24 czerwca 2021 r. Prodrobot jest prezentowany na jednych z największych i globalnie rozpoznawalnych targach branży medycznej na świecie – Arab Health w Dubaju. Oprócz demonstracji urządzenia w planach jest także nawiązanie biznesowych relacji z potencjalnymi dystrybutorami. Więcej o projektach badawczych i modelu biznesowym spółki usłyszycie także na konferencji Biznes w Genach 29 czerwca br. Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Transmisja online odbędzie się na Facebooku organizatorów oraz na dedykowanych podstronach StockWatch.pl i GPW.pl. Biotechnologia.pl, jako współorganizator spotkania, również opublikuje na kanale YouTube Bio-Tech Media panele dyskusyjne prowadzone przez naszego redaktora naczelanego Adama Zalewskiego. 

Źródła

Fot. Prodromus

KOMENTARZE
Newsletter